Cesta: Titulní stránka > Počin roku


 

Kraj pořádá Letní školu pro seniory

Kraj pořádá Letní školu pro seniory
Letní škola seniorů. Tak se jmenuje zájmová novinka, kterou pro následující letní měsíce připravil Kraj Vysočina. V celkem deseti obcích regionu jsou od července do září naplánované přednášky, jejichž témata budou blízká seniorskému publiku. „Navazujeme na tradici vyhledávaného vzdělávání seniorů v rámci Univerzity třetího věku, která se koná ve spolupráci s Vysokou školou polytechnickou Jihlava nejen v krajském městě, ale i v jiných domovech pro seniory,“ říká radní Kraje Vysočina pro sociální oblast Petr Krčál.
 

 
 

Letní škola se uskuteční v Bystřici nad Pernštejnem, Přibyslavi, Jaroměřicích nad Rokytnou, Náměšti nad Oslavou, Pacově, Polné, Světlé nad Sázavou, Třešti, Velké Bíteši a Žirovnici. V každém místě je připraveno vždy šest přednáškových bloků. Tematicky budou zaměřeny především na otázky aktivního životního stylu seniorů. Lekce jsou nabízeny zdarma a budou trvat přibližně dvě hodiny. Z každé přednášky si senioři navíc odnesou písemné podklady pro další studium a malý dárek.

„Začátkem letošního roku jsme v Pacově založili Centrum pro seniory, kde pořádáme Univerzitu třetího věku a připravujeme různé kurzy a jiné vzdělávací aktivity. Letní škola nám tak rozšíří nabízené možnosti a velice ji vítáme,“ uvedl starosta Pacova a krajský zastupitel Lukáš Vlček.

Termíny konání jednotlivých přednášek jsou uvedeny níže. Informace k Letní škole najdou zájemci také v obecních zpravodajích nebo prostřednictvím letáků, které budou roznášeny v místech konání školy. První Letní škola odstartuje 7. července v Třešti a v Polné. Cílovou rovinkou senioři „proběhnou“ 19. září v Žirovnici.

 

Pozvánky na Letní školu v konkrétních městech jsou přiloženy formou odkazů pod tiskovou zprávou, a to včetně přehledného harmonogramu.

 

  • Více informací Táňa Křížová, odbor sociálních věcí, tel.: 724 650 136, e-mail: krizova.t@kr-vysocina.cz

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 24.6.2014 / 24.6.2014

Počet návštěv: 10147
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek