Kontakty

Ministerstvo dopravy ČR
Ing. Luděk Sosna, Ph.D.
Ředitel odboru strategie
e-mai: ludek.sosna@mdcr.cr 

Ing. Jindřich Kušnír
Odbor drah, železniční a kombinované dopravy
Tel.: 225 131 361, e-mail: jindrich.kusnir@mdcr.cz

Správa železniční dopravní cesty
Bc. Marek Binko
Ředitel odboru strategie
Tel.: 972 235 430, e-mail: binko@szdc.cz 

Ing. Jan Šulc
Odbor strategie, oddělení koncepce
Tel.: 972 235 366, e-mail: sulcJa@szdc.cz

Mgr. Jakub Ptačinský
Tiskový mluvčí
Tel.: 722 177 052, e-mail: ptacinsky@szdc.cz

 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Vysokorychlostní trať - VRT


 

Kraj pokračuje se stavbou domků pro handicapované.

Kraj pokračuje se stavbou domků pro handicapované. Transformace pokračuje
Kraj Vysočina v rámci procesu Transformace sociálních služeb buduje rodinné domky pro klienty ústavů sociální péče, které zřizuje. V tomto týdnu byly slavnostně položeny základní kameny nových staveb v Bystřici nad Pernštejnem, Pucově a Jaroměřicích nad Rokytnou. Nové bydlení v nich do konce roku najdou klienti původně žijící v ústavech v Jinošově a Křižanově. „Proces transformace je cílen na handicapované spoluobčany, kteří jsou schopni zvládat chod domácnosti. V šestičlenných domácnostech mají možnost klienti současných ústavů nově žít, což jim umožní lepší začlenění do společnosti,“ uvedl radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí Petr Krčál.
 

 
 

Kraje Vysočina počítá s výstavbou zhruba padesátky rodinných domů na území regionu. Kraji se zatím daří získávat na tyto projekty prostředky z národních zdrojů a také z Integrovaného operačního programu.

 

Položení základních kamenů Transformace 2014

 

Bystřice nad Pernštejnem

Lokace: ulice Antonína Štourače, areál bývalé mateřské školy, hustě obydlená rodinná čtvrť. Dva domky budou vybudovány v rámci projektu Transformace Ústavu sociální péče Křižanov I. Vznikne bydlení celkem pro 12 osob s mentálním a kombinovaným postižením. Transformační proces povede ke změně ve struktuře sociálních služeb na Žďársku. Budou vytvořeny chybějící formy sociálních služeb v regionu, které umožní stávajícím i budoucím uživatelům nových alternativních služeb začlenění do běžného života, který bude srovnatelný s životem vrstevníků bez zdravotního postižení.

Cena: 17,5 mil. Kč bez DPH

 

Pucov

Lokace: Okrajová část obce v blízkosti Náměště nad Oslavou. Dobře dostupná z Náměště nad Oslavou, kde funguje zázemí pro management ústavu a pro denní terapie. Dva domky budou sloužit 12 klientům ÚSP Jinošov II. Obec Pucov s Jinošovským sociálním ústavem dlouhodobě spolupracuje.

Cena: 16,8 mil. Kč bez DPH

 

Jaroměřice nad Rokytnou

Lokace: ulice Milady Horákové. Jedna domácnost – jeden rodinný domek bude vybudován do podzimu 2014 v rámci projektu Transformace ÚSP Jinošov II. Nový domov zde najde 12 spoluobčanů. V rámci druhé etapy transformace USP Jinošov najde nové rodinné bydlení celkem 48 klientů. Většina z nich se vrátí do míst, kde se narodili nebo kde má jejich rodina kořeny.

Cena: 5,1 mil. Kč bez DPH

 

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 27.3.2014 / 27.3.2014

Počet návštěv: 10986
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies