Cesta: Titulní stránka > Jan Břížďala - radní Kraje Vysočina > Tiskové zprávy


 

Kraj podpoří obnovu kulturních památek v regionu

Kraj podpoří obnovu kulturních památek v regionu
Kraj Vysočina opět poskytne dotace na obnovu kulturních památek v regionu. Krajští radní dnes doporučili zastupitelstvu ke schválení 79 žádostí měst, městysů, obcí, církví, ale i fyzických a právnických osob za téměř 13 milionů korun. Peníze budou použity například na opravu zámeckých budov, kaplí, kostelů, soch, kašen, židovských hřbitovů nebo také na renovaci varhan a lunetových obrazů. O přidělení dotací bude rozhodovat krajské zastupitelstvo na svém zasedání 1. dubna. 2014.
 

 
 

V letošním roce obdržel krajský úřad 115 žádostí v celkové požadované výši téměř 21 milionů korun. „Komise posoudila všechny došlé žádosti a na základě hodového hodnocení rozdělila projekty na ty, podpořené v plné výši, částečně krácené a 34 žádostí nebude podpořeno vůbec. Mezi nimi převažují zejména menší soukromé objekty ve vlastnictví fyzických osob,“ vysvětlila Marie Kružíková, radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu. Jedna z doručených žádostí musela být vyřazena z důvodu administrativního nesouladu a jedna žádost byla vzata zpět.

 

Nejvíce peněz, tedy přes 300 tisíc korun, poputuje například do Hrotovic na úpravy zámku nebo do Krásné Hory na opravu varhan v kostele sv. Jana Křtitele, který je v majetku Římskokatolické farnosti Lipnice nad Sázavou. Dotace však pomohou i s menšími projekty jako je například úprava památníku obětem obou světových válek v Horní Krupé nebo restaurování lunetových obrazů v Havlíčkově Brodě.

 

Kraj Vysočina podporuje obnovu kulturních památek už od roku 2004 a za tu dobu bylo proinvestováno 482 milionů korun, přičemž Kraj Vysočina se na této sumě podílel částkou 154 milionů korun, zbytek zaplatili vlastníci regionálních památek a obce.

 

 

  • Více informací Jaroslava Panáčková, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: panackova.j@kr-vysocina.cz
 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 18.3.2014 / 18.3.2014

Počet návštěv: 6633
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies