Cesta: Titulní stránka > Kraj Vysočina na EXPO 2015 Miláno > Aktuality


 

Kraj plánuje rekonstrukci poslední armádní budovy

Kraj plánuje rekonstrukci poslední armádní budovy
Do dvou let by mohla být opravena poslední původní budova bývalých kasáren Jana Žižky v Jihlavě, kde v současné době sídlí Krajský úřad kraje Vysočina. „Objekt bývalé vojenské kuchyně plánujeme změnit na spisovny, technické zázemí s informačními servery a kanceláře,“ informoval Libor Joukl, náměstek hejtmana pro oblast majetku.
 

 
 

Objekt bývalé armádní kuchyně projde generální rekonstrukcí. V té se počítá i s částečnou nástavbou třetího podlaží. Touto investicí, která by mohla začít už v březnu příštího roku, kraj vytvoří moderní pracoviště pro tři odbory úřadu. „Od přesunu detašovaných útvarů do vlastních prostor si slibujeme nejen definitivní soustředění služeb správy zdravotnictví a sociální péče na jednu společnou adresu, ale i nezanedbatelnou úsporu na nájemném,“ upozornil Zdeněk Kadlec, ředitel krajského úřadu  s tím, že stěhování se v budoucnu bude týkat 68 zaměstnanců. Ti nyní pracují na dvou odloučených pracovištích v Jihlavě. Do rekonstruovaných prostor by mělo být umístěno i centrum informačních technologií kraje a s ním i část personálu pro zajištění provozu a servisu.

 

Krajský úřad kraje Vysočina se již od svého vzniku potýká s nedostatkem kancelářských prostor. Koncem roku 2011 je avizována výpověď ze státního objektu na Tolstého ulici, odkud kraj zajišťuje fungování odboru sociálních věcí. Krajský úřad počítá pro příští rok s výdaji na nájemné za detašovaná  pracoviště ve výši  2,2 miliónu korun. Například v Jihlavě zajišťuje agendu ze šesti detašovaných pracovišť, z toho dvě nejsou v jeho majetku.

 

 

  • Kateřina Peroutková, odbor sekretariátu hejtmana

            Krajský úřad kraje Vysočina

 

 
 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 16.11.2010 / 16.11.2010

Počet návštěv: 8005
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies