Cesta: Titulní stránka > Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu


 

Kraj opraví jihlavskou Wolkerovu a Telečskou ulici, předá je městu

Oprava ulic v Jihlavě
Kraj Vysočina plánuje do konce příštího roku opravit část ulice Wolkerova a Telečská v Jihlavě. Následně je v domluveném úseku předá do užívání městu. „Z důvodu menšího logistického zatížení a rozsahu plánovaných oprav budou práce rozděleny na dvě etapy. Kraj za opravu zaplatí cca 30 milionů korun ze svého rozpočtu,“ říká radní Kraje Vysočina pro oblast dopravy Jan Hyliš. Další miliony na nové chodníky a parkovací pruhy uvolní město Jihlava.
 

 
 
Opravy se týkají Wolkerovy ulice mezi ulicemi Seifertova a Telečská, kde bude už na přelomu letošního jara a léta místo současných kostek položen kompletně nový asfaltový povrch včetně výměny podkladu. Spolu s touto opravou bude ještě v letošním roce provedena generální oprava Telečské ulice od křižovatky s ulicí Wolkerova po most přes Koželužský potok. Další práce se na silnici III/4062 vrátí zjara příštího roku, kdy bude opravován most přes potok. „Ten bude zbourán a postaven nový. Naváže na něj oprava komunikace až k pístovskému psímu útulku, tedy k napojení na už opravenou komunikaci,“ říká Jan Hyliš. Opět dojde k výměně kostek za asfaltový povrch včetně odpovídajících podkladů. Celkem bude během obou etap modernizováno 1,3 kilometru silnic a vyměněno cca 1 700 tun kostek.   

V připravené smlouvě s městem Jihlava, kterou musí ještě na svém jednání schválit krajské zastupitelstvo, je vyjádřena vůle města Jihlava převzít komunikaci III/4062 od křižovatky se silnicí II/602 Wolkerova - Žižkova až po křižovatku na místní část Popice. 

potokTelečská ulice
  • tisk@kr-vysocina.cz
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Kraj opraví jihlavskou Wolkerovu a Telečskou ulici, předá je městu
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 21.2.2017 / 21.2.2017

Počet návštěv: 5350
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu, 20/22, Rue du Commerce, 1000 Brusel Ixelles, Belgie, e-mail: info@vysocina.eu
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek