Cesta: Titulní stránka > Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu


 

Kraj nabídl městům a obcím 427 tisíc reflexních pásek

Reflexní pásky
Reflexní pásky s logem KRAJ VYSOČINA, které mají chodci povinnost nosit pokud se pohybují za snížené viditelnosti mimo obec po krajnici vozovky, jsou nyní pro téměř všechny aktivní účastníky silničního provozu k dispozici na městských a obecních úřadech. Kraj Vysočina jich letos v létě se souhlasem krajských zastupitelů nakoupil 427 tisíc kusů. V současné době jsou už všechny pásky rozvezené na všech patnáct obcí s rozšířenou působností. Distribuce v rámci jejich obvodu je čistě na jejich úvaze, zkušenostech a zvolených příležitostech.
 

 
 

Pásky jsou občanům k dispozici zdarma. První zásilku reflexních pásek dostala města Jihlava a Havlíčkův Brod. V Jihlavě byly pásky k dispozici mimo jiné při návštěvě volebních místností při letošních říjnových krajských volbách, např. ve Skuhrově na Havlíčkobrodsku dostávali pásky občané do poštovních schránek. V Chotěboři budou bezpečnostní prvky rozdávány při platbě za svoz komunálního odpadu a v Náměšti nad Oslavou si mohou pásky vyzvednou spoluobčané v úředních hodinách na odboru dopravy, přednostně už pásky dostaly místní školy nebo senioři. Podobná praxe je na většině míst Kraje Vysočina.

 

Distribuce reflexních pásek probíhá v režii Kraje Vysočina poslední čtyři roky pravidelně každé září, kdy jsou tyto bezpečnostní prvky součástí tzv. Bezpečných kufříků, které dostávají všichni noví prvňáčci v Kraji Vysočina, další várka „bezpečnosti“ je mezi veřejnost rozdána v rámci road show Bezpečná Vysočina. V minulých letech, bez ohledu na platnost zákona, rozdal Kraj Vysočina cca desítky tisíc pásek, na předchozí aktivity navázal letos kraj nabídkou pásek pro cca 85% obyvatel – tedy těch, u nichž se předpokládá aktivita v rámci silničního provozu. Na pořízení reflexních pásek uvolnilo krajské zastupitelstvo 2,5 miliónu korun. Reflexní pásky pořízené Krajem Vysočina splňují požadavky na optické vlastnosti určené k nošení, připevněné nebo nošené osobami a určené k neprofesionálnímu použití. Výrobek odpovídá ČSN EN 13356.

 

  •  tisk@kr-vysocina.cz

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Kraj nabídl městům a obcím 427 tisíc reflexních pásek
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 24.11.2016 / 24.11.2016

Počet návštěv: 5152
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu, 20/22, Rue du Commerce, 1000 Brusel Ixelles, Belgie, e-mail: info@vysocina.eu
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek