Další informace

 
 

Doporučujeme

Naše bannery a ikonky pro vaše stránky:
  • Odkaz na zřizovatele
  • Fond Vysočiny
 
 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro příspěvkové organizace > Právní předpisy kraje


 

Kraj letos začne s rekonstrukcí Domova sociální péče v Háji

USP Háj
Krajský Ústav sociální péče v Háji u Ledče nad Sázavou projde v letošním roce rekonstrukcí. Práce za zhruba pět milionů korun začnou ještě před prázdninami a skončí na přelomu listopadu a prosince. Po několika letech pronájmu se kraji Vysočina vrátí i zapůjčené prostory posledního patra objektu, které sloužily pacientům Léčebny dlouhodobě nemocných.
 

 
 

Budova panelového typu pochází z roku 1994 a kraj ji průběžně opravoval a dbal na její údržbu. „V letošním roce jsou naplánovány výměny oken v celém objektu a především rekonstrukce sociálních zařízení pokojů,“ uvedl Eduard Jozífek z krajského majetkového odboru. Dále se počítá s vestavbou toalet a sprchových koutů do stávajících pokojů. Počet lůžek na většině pokojů se zároveň sníží na dvě. V zařízení zůstane také několik jednolůžkových a třílůžkových pokojů. Na osmdesát klientů s mentálním postižením tak dostane nové, velmi moderní bydlení a další prostory pro volnočasové a vzdělávací aktivity ústavu.

 

„V letošním roce chceme zrekonstruovat celou budovu včetně pátého patra, které bude do května ještě obývat soukromá Léčebna dlouhodobě nemocných v Háji. Poté dostanou naši klienti nové bydlení, které bude odpovídat standardům sociální péče a zejména umožní našim vychovatelům a sociálním pracovníkům využít další možnosti v oblasti vzdělávacích a psychoterapeutických možnostech s našimi klienty,“ řekl krajský radní Petr Krčál.

 

Současná kapacita 80 lůžek zůstane i do budoucna zachována, neboť snížení počtu lůžek na pokojích bude kompenzováno využitím nově získaných prostor posledního patra léčebny. Rekonstrukce léčebny se obejde bez nutnosti stěhování klientů, pouze si vyžádá jejich přemístění do jiných pokojů.

 

Ústav sociální péče v Háji je jedním z moderních pracovišť, které zřizuje kraj Vysočina a které každoročně vytváří pro své klienty podmínky, které jdou ruku v ruce s humanistickou koncepcí v přístupu v práci s mentálně postiženým klientem a s klientem vyžadující trvalou péči.

 

  • tisk@kr-vysocina.cz
 

Oprava léčebny Háj

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Kraj letos začne s rekonstrukcí Domova sociální péče v Háji
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 26.3.2010 / 26.3.2010

Počet návštěv: 26408
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek