Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů


 

Kraj hledá zhotovitele pro speciální stavbu. Bude jediná svého druhu na Vysočině

Včerejším rozhodnutím Rady Kraje Vysočina odstartoval proces zadání veřejné zakázky na stavební práce Vzdělávacího a výcvikového střediska Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina. Objekt za desítky miliónů korun, který bude stát těsně u jihlavského sídla záchranářů na Vrchlického ulici, nemá svým charakterem v regionu obdoby. „Plně funkční by měl být nejpozději do konce roku 2020, pokud to bude dříve, bude to plus pro záchranný systém. S financováním stavby i vybavením pomůže z 85 % IROP, tedy evropské fondy,“ informoval náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast zdravotnictví Vladimír Novotný.
 

 
 

Podle informací náměstka hejtmana Kraje Vysočina pro oblast majetku Josefa Pavlíka bude nový objekt dvoupodlažní s půdorysem nepravidelného obdélníku a bude umístěn těsně vedle současné budovy jihlavské záchranky směrem k obchodnímu centru. V novém výcvikovém středisku, které poskytne větší školící prostory oddělené od provozních částí krajské záchranky, budou moci záchranáři provádět mimo jiné výcvik ve specializovaných učebnách na simulátoru práce ve ztížených podmínkách. K dispozici budou mít nejen letecký simulátor torza vrtulníku, který umožňuje simulaci práce v podvěsu, ale také pracoviště pro trénink tzv. Biohazard týmu s vestavěným dekontaminačním bazénkem a dekontaminační sprchou, lezeckou stěnu, dva nejmodernější pacientské simulátory a další místnosti a prostory vč. vybavení na výcvik vyproštění z havarovaného vozidla. Díky novým kapacitám bude moci krajská záchranka proškolit o více než 80%  osob – tedy nově až 1515. Pro krajské záchranáře představuje nové výcvikové středisko zajištění pravidelného intenzivního prověřování zvládání mimořádných situací bez nutnosti přesunu a dlouhodobé nepřítomnosti na pracovišti, ideální simulaci reálných případů, jejich demonstraci pro další členy týmu.


Projekt s celkovými předpokládanými výdaji ve výši 85,4 mil. korun získal podporu z Integrovaného regionálního operačního programu v rámci specifického cíle 1.3 - Zvýšení připravenosti k řešení a řízení rizik a katastrof a jeho 27. výzvy s názvem Vzdělávací a výcviková střediska IZS.  Dotace ze strukturálních fondů ve výši 85 % celkových způsobilých výdajů projektu představuje 69,15 mil. korun, dalších 5 % celkových způsobilých výdajů ve výši 4 mil. korun pokryje dotace ze státního rozpočtu ČR, zbylé výdaje budou hrazeny z rozpočtu Kraje Vysočina.


IROP

  • Jarmila Rytychová, odbor zdravotnictví
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 20.12.2017 / 20.12.2017

Počet návštěv: 4434
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek