Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce


 

Kraj chystá aktualizaci Zásad územního rozvoje. Jedinou úpravou je vymezení koridoru pro VRT

Kraj Vysočina do konce letošního roku zadá zpracování v pořadí 10. aktualizace zásad územního rozvoje. Požadavek na změnu Zásad doručila Správa železnic, s.o. Do závazného dokumentu bude zapracován návrh trasy vymezený na základě studie proveditelnosti „VRT Praha – Brno – Břeclav“, která byla schválena Centrální komisí Ministerstva dopravy v lednu letošního roku. Hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek informoval, že jde o variantu, která počítá s přímým napojením nové železnice na krajskou Jihlavu.
 

 
 

"Předpokládáme, že dokumentace bude zhotovitelem předána do konce roku 2023. Příští rok na jaře bychom chtěli uskutečnit setkání s obcemi, jichž se záměr dotýká, na které by měli přijít také zástupci Správy železnic a ministerstva dopravy. O účast jsem požádal dopisem rovněž ministra dopravy Martina Kupku,“ doplnil Vítězslav Schrek.


Trasa VRT vede mezi Prahou a Brnem kolem Jihlavy. Schválená studie proveditelnosti počítá se stavbou terminálu v Jihlavě - Pávově. Dopravní obsluha Kraje Vysočina bude dále zajištěna prostřednictvím propojení mezi VRT a konvenční sítí u Světlé nad Sázavou a u Velké Bíteše. Nově by do ZUR měla být zanesená trasa VRT mezi Novou Vsí u Světlé nad Sázavou a Blízkovem u Měřína.


  • Více informací Monika Kučerová, odbor územního plánování a stavebního řádu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 24.11.2022 / 24.11.2022

Počet návštěv: 339
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies