Cesta: Titulní stránka > Jana Fischerová - náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina


 

Kováři z Vysočiny vyhráli ve významné evropské soutěži

Kováři z Vysočiny vyhráli ve významné evropské soutěži
Nebývalého úspěchu dosáhla čtveřice kovářů z našeho kraje. Na pravděpodobně největší soutěži svého druhu v Evropě oslnili porotu plastikou stylizované lodi ve vlnách a získali první místo v jedné z kategorií kovářského umění. Začátkem tohoto týdne přijali pozvání Jany Fischerové a Jany Fialové všichni čtyři členové kovářského týmu Jiří Ondráček, Luboš Jan, Josef Tulis i Václav Noha. „Bylo mi ctí poděkovat pánům za skvělou reprezentaci Vysočiny v jednom z tradičních řemesel,“ říká Jana Fischerová, náměstkyně hejtmana pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu. „Pánové předvedli, že jsou mistry svého řemesla a obstáli v celosvětové konkurenci, navíc všichni ve svých dílnách ochotně předávají zkušenosti mladým zájemcům o praxi, a jeden z nich dokonce pracuje se studenty na třebíčské průmyslovce,“ oceňuje zájem o výchovu dalších kovářských generací Jana Fialová, krajská radní pro oblast školství, mládeže a sportu.
 

 
 

Třiadvacáté evropské bienále v kovářském umění se konalo v italském městě Stia na konci letních prázdnin. Podobu díla měli pánové rozmyšlenou ještě před příjezdem do Itálie. V časovém limitu tři hodiny pod přísným dohledem porotců vytvořili klasickou kovářskou technikou asi 40 centimetrů vysokou plastiku lodi ve vlnách s názvem Fortitudo. Vápenec ve spodní části plastiky pochází z Nové Vsi. Originál díla je vystaven v Itálii, nicméně jeho obdobu kovanou na Vysočině v rámci příprav ještě před odjezdem na soutěž přivezli členkám rady ukázat.


kováři

kováři

kováři

  • tisk@kr-vysocina.cz 
 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 31.10.2019 / 31.10.2019

Počet návštěv: 3527
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek