Doporučujeme

Naše bannery a ikonky pro vaše stránky:
  • Odkaz na zřizovatele
  • Fond Vysočiny
 
 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro příspěvkové organizace


 

Kontaktní Family Point nově i v Jihlavě

Kontaktní Family Point nově i v Jihlavě
V Jihlavě byl dnes zahájen provoz kontaktního Family Pointu. Místo přátelské rodině najde veřejnost v Palackého ulici nedaleko centra krajského města. „Postupně budovaná síť center pro rodinu se opět rozrostla. Na Vysočině jsou nyní v provozu tři kontaktní centra,“ řekl krajský radní pro oblast sociálních věcí a prorodinné politiky Petr Krčál. Jihlava se přiřadila k městům Havlíčkův Brod a Třebíč, kde si služba rychle našla své pravidelné uživatele.
 

 
 

Jihlavský Family Point má otevřeno od pondělí do pátku. Zavítat sem je možné kdykoliv v čase od 8.00 do 17.00 hodin. Centrum poskytuje zázemí pro rodiče s dětmi. K dispozici je tu přebalovací pult, hrací koutek či kuchyňka. Vedle péče o děti lze místo využít také k odpočinku nebo se informovat o prorodinných a volnočasových aktivitách v regionu. V rámci zaběhnutého provozu se počítá také s pravidelnou organizací přednášek.

 

„O provoz se starají dvě proškolené pracovnice. Návštěvníkům poskytují informační servis ve všech oblastech týkajících se rodiny, a rovněž poradenství zaměřené na oblast právní, sociální, psychologickou a pedagogickou,“ přiblížila krajská koordinátorka sítě Family Pointů na Vysočině Miluše Průšová.

 

Ve stejných prostorách najde své místo také Senior Point, který se sem přestěhuje z budovy Krajského úřadu Kraje Vysočina. „Senior Point se zaměřuje na služby a pomoc lidem v předseniorském a seniorském věku. Zájemci se tady dozvědí informace o problematice aktivního stárnutí, celoživotního vzdělávání nebo také zdravého životního stylu. „Přiblížením obou míst vycházíme vstříc stále aktuálnější podpoře mezigeneračních vztahů,“ dodal radní Krčál.

 

Budování Family Pointů je v Kraji Vysočina jednou z klíčových aktivit projektu Žijeme a pracujeme na Vysočině.

 

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Kontaktní Family Point nově i v Jihlavě
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 12.1.2015 / 12.1.2015

Počet návštěv: 5800
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek