Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 
 

Konference škol k udržitelnému rozvoji a podpoře zdraví

Konference škol k udržitelnému rozvoji a podpoře zdraví
Ve čtvrtek 12. října se v sídle Kraje Vysočina bude konat tradiční konference škol, tentokrát pod názvem Společně za zdravější klima ve škole. Program je určen pro zástupce škol, školských zařízení, obcí, neziskových organizací a dalších zájemců o podporu zdravějšího života a udržitelného rozvoje na školách v regionu. Konference proběhne pod záštitou Jany Fialové, radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu a Martina Hyského, člena rady kraje a politika Projektu Zdravý Kraj Vysočina a MA21.
 

 
 

„V letošním roce je pro účastníky připraven opět bohatý program. Například v bloku zaměřeném na školní stravování uslyšíme příspěvky o projektu Zdravá školní jídelna, o legislativních a dalších rizicích využívání vlastních výpěstků ze školních zahrad a celkové informace o zdravém školním stravování,“ nastínila část programu radní Jana Fialová. „Za velmi zajímavé považuji výsledky letošní analýzy životního stylu a zdraví mládeže na středních školách v kraji. Protože Zdravý Kraj Vysočina realizoval tuto analýzu poprvé již v roce 2012, je možné porovnat vývoj v průběhu pěti let,“ doplnil radní Martin Hyský.


Na programu konference bude dále bezpečnost našich žáků. Účastníci získají informace o branném dni do škol a o významu dopravní výchovy v systému vzdělávání dětí na základních školách. Představena bude také akreditovaná metoda vědomé stopy pohybu. Dozvíme se o možnostech zapojování dětí do pohybových aktivit v rámci projektu Děti na startu.


Zástupci krajského úřadu přiblíží průběh implementace Krajského akčního plánu rozvoje vzdělávání Kraje Vysočina a představí aktualizovanou krajskou koncepci Environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty. Zazní také přehled aktivit, které realizuje Zdravý Kraj Vysočina, nebo možnosti financování projektů škol zařazených v Síti škol podporujících zdraví.


V případě vašeho zájmu o účast, kontaktujte koordinátorku projektu Zdravého Kraje Vysočině, Janu Böhmovou, na adrese bohmova.jana@kr-vysocina.cz.  • Iveta Fryšová, odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz
 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 10.10.2017 / 10.10.2017

Počet návštěv: 2345
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek