Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku

Související témata

 
 
 

Konference "Prevence internetové kriminality"

 

 
 

V sídle Krajského úřadu kraje Vysočina se v rámci  projektu „Podpora systému primární prevence sociálně patologických jevů“ uskutečnila dne 3. listopadu 2010  odborná konference na téma „Prevence internetové kriminality“. Konferenci zahájili radní kraje Vysočina Mgr. et Bc. Petr Krčál, radní pro oblast sociálních záležitostí a sociálně patologických jevů, RNDr. Marie Kružíková, radní pro oblast školství, a Zdeněk Ryšavý, radní pro oblast informatiky. Odborné konference se zúčastnilo 105 posluchačů z řad pedagogů, Policie ČR, Městská policie, Probační a mediační služby ČR a nestátních a neziskových organizací.

 

S odbornými příspěvky vystoupili zástupci organizace Saferinternet.cz – „Vzdělávání a boj proti online zločinu“ - Ing. Pavel Vichtera,  „Jak se bránit – právní poradna pro žáky a pedagogy“ – Mgr. Martina Strnadová a Mgr. Lukáš Ondráček. V rámci svých příspěvků obecně pojednali o problematice internetové kriminality a poukázali na její právní aspekty. Zároveň upozornili na možnost ohlásit nevhodný obsah internetu prostřednictvím webové stránky www.horkalinka.cz. Se zajímavým příspěvkem na téma „Síťová generace a riziková chování s ní spojená“ následně vystoupil Daniel Franc z organizace Unisona Studio. Za síťovou generaci je dle autora považována současná populace žáků a studentů do 20 let věku. U řečnického pultu ho vystřídal kpt. Mgr. Pavel Zmrhal z Krajského ředitelství Policie ČR s tématem „Politika prevence Policie ČR“. Zdůraznil, že některé zločiny internetové kriminality přesahují hranice našeho státu, a tudíž je nutná mezinárodní spolupráce. Následně zástupce Linky bezpečí Mgr. Peter Porubský prezentoval příspěvek na téma „Internetová kriminality a pomoc dětským obětem“. Uvedl kontakty, jejichž prostřednictvím se oběti kriminality mohou obracet na pracovníky Linky bezpečí, možnosti jsou: telefonní číslo 116 111, chat: http://chat.linkabezpeci.cz, popřípadě e-mail: pomoc@linkabezpeci.cz. Konferenci svým vystoupením uzavřel zástupce z organizace Vysočina Education Mgr. Ivo Kuttelwascher.

 
 
Zodpovídá: Bc. Roman Sýkora
Vytvořeno / změněno: 14.11.2010 / 14.11.2010
Informace vyžadují kontrolu

Počet návštěv: 29109
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek