Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21


 

Konference o spolupráci škol a firem

Vysočina a Nitranský samosprávný kraj (SK) připravily koncem srpna konferenci vedoucích pracovníků školství a pracovníků středních i odborných škol pilotní vzdělávací konferenci na téma „Škola a firma společně“. Program konference pro pět desítek účastníků z obou regionů organizovala servisní organizace kraje Vysočina Education.
 

 
 

Prezentace přednášejících hodnotily situaci ve školství v obou regionech, důraz příspěvků byl kladen na výměnu zkušeností v oblasti spolupráce škol a firem na české i slovenské straně a nastíněn byl také další směr výměny zkušeností v oblasti spolupráce škol obou regionů.

 

V rámci konference byla také naplánována práce v sekcích, kde si pod vedením moderátorů z Vysočina Education účastníci vyměnili si názory ke školským systémů. „Diskutovalo se především o nedostatku financí, o chování menších firem, které mají menší požadavky na kvalifikaci svých zaměstnanců na rozdíl od velkých firem, které hledají a více podporují kvalifikované pracovní síly a odborníky, o mnohdy neodpovědném přístupu žáků, mnohdy i rodičů, ke studiu a práci, resp. pokud žáci na odborných praxích ve firmách odvádějí nekvalitní práci, nedocházejí do práce včas či vůbec, nerespektují odborné vedení ve firmě, vytvářejí nedůvěru, někdy i nezájem firem o spolupráci se školou,“ uvedl Roman Křivánek, ředitel Vysočina Education.

 

V rámci diskuze byla otevřena i otázka možnosti a formy vzájemné spolupráce mezi školami z obou regionů. „Konkrétně jsme řešili možnou účast na společných soutěžích, zapojení více států do společných velkých projektů, všeobecná témata projektů – historie, památky, židovská otázka, kriminalita kolem nás – drogy, alkohol, šikana, životní prostředí, společná a přece rozdílná historie – II. světová válka – rozdílnost pohledů z české a slovenské strany, krátkodobé stáže financované z finančních prostředků krajů, snazší dostupnost finančních prostředků, než z prostředků EU,“ přiblížil Roman Křivánek.

 

Možnosti další spolupráce mezi oběma kraji ve školství:

  • podpora obou jazyků na školách,
  • vzájemné poznání obou regionů,
  • výchovné problémy či výměna zkušenosti v oblasti řízení škol v obou krajích.

 

Přibližně 10 škol na slovenské a české straně se dohodlo na možnostech další spolupráce a partnerství.

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 31.8.2010 / 31.8.2010

Počet návštěv: 22421
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek