Cesta: Titulní stránka > Kraj Vysočina na EXPO 2015 Miláno > Aktuality


 

Konference (O)slaďování života – jak skloubit práci a rodinu?

Konference (O)slaďování života – jak skloubit práci a rodinu?
V polovině loňského roku odstartoval krajský projekt Rovnost šancí na Vysočině, který má za cíl prosazovat princip rovných příležitostí žen a mužů na trhu práce a hledat konkrétní řešení a opatření, jak podpořit slaďování pracovního a rodinného života. V rámci projektu se uskuteční také několik seminářů a konferencí, kde bude otevřen prostor k široké diskusi jednotlivých aktérů na trhu práce. První konference se na Vysočině uskuteční už příští týden, a to 7. a 8. března v kongresovém sále sídla Kraje Vysočina v Jihlavě.
 

 
 

„V současné době stále existuje na trhu práce nerovný přístup k některým skupinám obyvatel, které pak obtížněji hledají vlastní uplatnění. Důvodem bývá věk, rodinné poměry a v mnoha případech i pohlaví uchazečů o zaměstnání. Projekt Rovnost šancí na Vysočině by měl přispět k hledání rovnováhy mezi často protichůdnými potřebami zaměstnanců a zaměstnavatelů,“ řekl Petr Krčál, radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí.

 

Pod vedením pěti regionálních koordinátorů byla v každém okrese vytvořena pracovní skupina a jejich závěry a doporučení se stanou podkladem pro tvorbu nebo aktualizaci krajských koncepčních materiálů a budou využity k dalším aktivitám pro veřejnost. V rámci projektu bude také provedeno šetření mezi významnými regionálními zaměstnavateli pro zjištění konkrétních postojů a praxe managementu firem k otázkám rovných šancí, genderové politiky a slaďování rodinného a pracovního života. „Nalezení vyváženého vztahu mezi potřebami členů rodiny, a zejména dětí, a profesním životem je jedním z pilířů spokojeného života rodiny. Pokud se nedaří skloubit tyto oblasti, jsou rodinní příslušníci stresováni a kvalita života rodiny klesá. Nejedná se o jednorázové rozhodnutí, ale stěžejní životní téma, které především žena řeší v případě vícedětné rodiny opakovaně,“ doplňuje Ivana Matoušková z krajského odboru sociálních věcí.

 

Zájemci o účast na konferenci ke slaďování pracovního a rodinného života najdou přihlášku a také podrobnější informace o projektu Rovnost šancí na Vysočině včetně kontaktů na koordinátory na rodinném portálu Kraje Vysočina www.kr-vysocina.cz/rodinny_portal. Vstup na konferenci je bezplatný, je možné se přihlásit na oba dny nebo jen na jeden z nich.

 

 

 

Odkazy

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 26.2.2013 / 26.2.2013

Počet návštěv: 18446
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies