Cesta: Titulní stránka > Jan Břížďala - radní Kraje Vysočina > Tiskové zprávy


 

Konference ke správnímu řádu se v Kraji Vysočina koná už poosmé

Konference ke správnímu řádu se v Kraji Vysočina koná už poosmé
Kraj Vysočina ve spolupráci s Právnickou fakultou Masarykovy univerzity připravil na 27. a 28. března 2014 už osmý ročník konference věnované správnímu řádu a jeho aplikaci v činnosti krajských úřadů. Svoji účast letos přislíbil také ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jiří Dienstbier.
 

 
 

Vedle uplatňování správního řádu v každodenní praxi krajských úřadů bude více než stovka přihlášených účastníků, mezi nimiž jsou uznávaní odborníci z akademické sféry, správní justice či legislativy, zástupci krajských úřadů a dalších institucí, diskutovat i o souvisejících procesních úpravách, které frekventovaně nacházejí své místo v praxi územní veřejné správy.

 

První den odborné konference je rozdělen do dvou tematických bloků – správní řád v období rekodifikace a náležitosti správních rozhodnutí s důrazem na odůvodňování rozhodnutí druhoinstančních. Závěrečný třetí blok, který proběhne druhý konferenční den, pak bude věnován odpovědnosti územních samospráv, jejich funkcionářů a zaměstnanců. Úvodní referát v tomto bloku přednese vrchní státní zástupkyně v Praze Lenka Bradáčová.

 

Stejně jako v minulých letech je pro účastníky konference připraven hodinu a půl trvající workshop, během kterého se účastníci rozdělí do pracovních skupin, ve kterých si společně vymění názory a postřehy o aplikaci správního řádu na jednotlivých úsecích veřejné správy,

 

Konference se tradičně koná pod záštitou Jiřího Běhounka, hejtmana Kraje Vysočina, a účastníky v sídle Kraje Vysočina přivítá náměstek hejtmana Vladimír Novotný.

 

 

  • David Marek, oddělení ostatních správních činností
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    tel.: 564 602 183, e-mail: marek.d@kr-vysocina.cz
 

Odkazy

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 12.3.2014 / 12.3.2014

Počet návštěv: 3742
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies