Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Konference ISSS: Kraj Vysočina představuje Geoportál digitální mapy veřejné správy

Konference ISSS: Kraj Vysočina představuje Geoportál digitální mapy veřejné správy
Kraj Vysočina představuje na celostátní konferenci Internet ve státní správě a samosprávě v Hradci Králové svůj nový produkt. Krajský geoportál poskytuje a nabízí výběr ze široké báze map nejen z produkce Českého úřadu zeměměřičského a katastrálního, ale také z různých dostupných mapových zdrojů, včetně krajských tematických map. „Přínosem geoportálu je především zjednodušení přístupu k informacím a poskytnutí jednotné formy geodat uživatelům,“ uvedl Lubomír Jůzl z krajského oddělení správy GIS.
 

 
 

Geoportál Kraje Vysočina zpřístupňuje také účelovou katastrální mapu kraje, jejíž aktualizace byla dokončena v listopadu 2012. Podařilo se tak z krajské úrovně pokrýt území, které ještě nemá k dispozici státní digitální katastrální mapu, digitálním mapovým dílem. Data byla předána Katastrálnímu úřadu pro Vysočinu k dalšímu využití a zároveň proběhla distribuce krajské účelové katastrální mapy na obce s rozšířenou působností a případné další zájemce z řad veřejné správy.

 

Geoportál Kraje Vysočina poskytuje uživateli výběr ze široké nabídky podkladových a tematických map. Na jednom místě jsou tak k dispozici  mapy Českého úřadu zeměměřičského a katastrálního, které jsou tvořeny datovými sadami leteckých snímků, dále sadami několika typů základních map a mapami správního členění. Je možné vybírat například z map pro územní plánování, pro životní prostředí, dopravu nebo kulturu. Součást mapových podkladů tvoří účelová katastrální mapa.

 

Služby Geoportálu Kraje Vysočina může využít každý jeho návštěvník. Po registraci a přihlášení má uživatel výhodu v tom, že je automaticky zpřístupněna rozšířená nabídka prohlížení map a také velmi praktický internetový obchod s daty. „Nutno dodat, že v rámci Geoportálu Kraje Vysočina znamená internetový obchod pouze využití podobné technologie k distribuci, data jsou samozřejmě zdarma,“ upozorňuje Jůzl s tím, že klienti portálu šetří cestu na úřad nebo poštovné a data si stáhnou pohodlně prostřednictvím internetu.

 

Geoportál Kraje Vysočina je k dispozici na adrese http://geoportal.kr-vysocina.cz. Uživatelé zde mají kromě jiného dále možnost vyhledávat podle klíčových slov, procházet mapami a zjišťovat, co služba nabízí a jaká data k danému preferovanému území existují.

 

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 8.4.2013 / 8.4.2013

Počet návštěv: 10502
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • ZlatáJeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • CzechPoint
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek