Cesta: Titulní stránka > Vítězslav Schrek - hejtman Kraje Vysočina > Tiskové zprávy


 

Konec války připomene historická bitva

Kraj Vysočina ve spolupráci se statutárním městem Jihlava připravuje originální připomenutí a oslavy 70. výročí Dne osvobození. „Ukončení druhé světové války ve dnech 6. a 7. května připomene veřejnosti kromě slavnostního koncertu v kostele sv. Ignáce z Loyoly v Jihlavě nebo putovní výstavy instalované na jihlavské radnici věnované domácímu odboji také atraktivní ukázka historické bitvy na jihlavském náměstí doplněná autentickými vozidly a motocykly,“ informoval hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.
 

 
 

Vestibul jihlavské radnice bude 6. května od 17 hodin místem hned dvou vernisáží. K vidění bude putovní výstava o dějinách domácího protinacistického odboje na Moravě a ve Slezsku s názvem Domácí odboj Morava a také výstava prací jihlavských školáků a studentů z literární soutěže Mám rád mír, protože... vyhlášené partnerským městem Heidenheim. Od 19 hodin se v kostele sv. Ignáce uskuteční koncert zakončený kantátou Te Deum Antonína Dvořáka. Vedle symfonického orchestru základní umělecké školy zazpívají i dva jihlavské pěvecké sbory, celkem vystoupí okolo 120 účinkujících.

 

Oslavy vyvrcholí 7. května na jihlavském Masarykově náměstí. V deset hodin začne přehlídka autentických vozidel a motocyklů, které se o půl hodiny později zapojí do ukázky bitvy z 2. světové války. Představí se v ní členové Klubu vojenské historie Elbe Vrchlabí a Klubu vojenské historie Diverzanti z Brandenburgu Třebíč s doprovodným slovem Richarda Kukly. Program bude po celé odpoledne pokračovat koncerty a tanečními vystoupeními. Zástupci Kraje Vysočina i Jihlavy o půl druhé položí věnce na Ústředním hřbitově. Večer se ve společenském sále v restauraci Kozlovna v Žižkově ulici uskuteční swingová tančírna s kapelou Bee Band.

 

Výročí Dne osvobození
 

Odkazy

 
 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 22.4.2015 / 22.4.2015

Počet návštěv: 10000
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies