Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2009 > Září


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 
 

Knižní veletrh Havlíčkův Brod: Cenu kraje Vysočina má Atlas krkonošských rostlin

ilustrační foto
Cenu kraje Vysočina za nejkrásnější naučnou knihu získalo na dvacátém pokračování Podzimního knižního veletrhu v Havlíčkově Brodě nakladatelství Karmášek za titul Atlas krkonošských rostlin autorského dua Jiří Dvořák a Jan Šturma. Ocenění předal zástupcům nakladatelství ve velkém sále Staré radnice v Havlíčkově Brodě Tomáš Škaryd, radní kraje pro oblast kultury.“Jsem přesvědčen, že tato publikace by neměla chybět v žádné botanické knihovně, svůj význam má pro školy i turisty, kteří budou například z Vysočiny mířit severně do Krkonoš. Praktický je také zvolený cestovatelský skladný formát,“ uvedl při listování knihou Tomáš Škaryd.
 

 
 

Nakladatelství Karmášek vydalo po řadě biologických atlasů Šumavy atlas Krkonoš, dalšího regionu s doposud mimořádně zachovanými a cennými přírodními společenstvy. Publikaci, která je dílem botaniků, originálně a výtvarně doplnila akademická malířka Pavla Kroupová. Čtenáři v knize najdou obecnou část, popisující přírodní podmínky Krkonoš, jednotlivé vegetační stupně, historii výzkumu přírody pohoří, systém a cíle ochrany zdejší přírody, tak i řadu doplňků, slovníček odborných pojmů a rejstříky v českém, latinském, německém a polském jazyce.

 

Převzato z novin Kraj Vysočina 10/2010, www.ikrajvysocina.cz

 

Knižní veletrh Havlíčkův Brod: Cenu kraje Vysočina má Atlas krkonošských rostlin

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Knižní veletrh Havlíčkův Brod: Cenu kraje Vysočina má Atlas krkonošských rostlin
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 24.10.2010 / 24.10.2010

Počet návštěv: 21652
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek