Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Klimatour propojila školy v kraji

Zítra startuje ekologická štafeta Klimatour
Letošní ročník ekologické cykloštafety Klimatour se konal ve dnech 23. až 25. června 2015. Peloton symbolicky spojil základní a mateřské školy v Častrově, Novém Rychnově, Olešné, Dolním Městě, Hněvkovicích a Sázavce. K programu se připojili i žáci základní školy Dobrnice. Do akce, která proběhla pod záštitou Martina Hyského, radního pro oblast regionálního rozvoje a územního plánování, se zapojilo 230 dětí.
 

 
 

„Žáci zapojených škol byli velice aktivní. V rámci programu plnili úkoly, soutěžili, odpovídali na kvízové otázky a sami živě diskutovali nad tématy ochrany klimatu a přírody vůbec, jak šetřit přírodní zdroje, třídění odpadů, ale také bezpečné jízdy na kole a sousedské vzájemnosti. S velkou chutí si společně s organizátory zazpívali hymnu Klimatour. K pelotonu se připojovali mladí cyklisté se svými učiteli nebo starosty obcí a na část cesty jej doprovázeli. Děkujeme všem zapojeným školám a obcím,“ říká radní Martin Hyský.

 

Třídenní ekologická cykloštafeta, která se konala letos již po čtvrté, navštívila základní a mateřské školy v okrese Pelhřimov a Havlíčkův Brod.  Děti se návštěvníkům představily krátkým programem: veselým divadelním představením, tanečním vystoupením nebo pásmem písniček. Ve svých prezentacích představily obec, kde žijí a chodí do školy. Každá škola si připravila dárek, který cyklisté dovezli a předali jako symbolický štafetový kolík dětem v další zastávce. Letošní ročník podpořili také regionální výrobci, jako například firma DUP Pelhřimov, provozovna Nový Rychnov, JANTARA, Masny a jatka Nový Rychnov, BAREKOL Čejkov s.r.o. či Kozí farma Ctiboř, kteří předvedli malou ukázku své produkce. Dětem byly v rámci programu Klimatour představeny aktivity projektu Bezpečná Vysočina, který realizuje Kraj Vysočina.

 

Kulturní a tematický program workshopů ve školách zajišťovali členové spolku KUŠ, občanského sdružení pro environmentální a multikulturní výchovu a krajský cyklokoordinátor.

 

Akce Klimatour je organizována v rámci projektu Zdravý Kraj Vysočina a místní Agenda 21.

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 29.6.2015 / 29.6.2015

Počet návštěv: 7461
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • ZlatáJeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • CzechPoint
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek