Cesta: Titulní stránka > Rodinný a sociální portál


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Klienti krajských sociálních zařízení se svědomitě připravují na Vánoce

Stromeček
Krajská zařízení sociálních péče i další organizace poskytující sociální služby využívají adventní čas pro pořádání tradičních akcí i jednorázových aktivit, které pracovníky i obyvatele domovů potěší a naladí na vánoční atmosféru. Klienti Domova Jeřabina vyzdobili Infocentrum v Pelhřimově, do Počátek přivezli Mikuláše, anděla a čtyři čerty vůz tažený koňmi a svátek Mikuláše slavili například také v Domově pro seniory Třebíč Koutkova-Kubešova.
 

 
 

„Adventní čas je dobou duchovní přípravy na Vánoce, dobou rozjímání a dobročinnosti. V dnešní hektické době je náročné se zastavit a popřemýšlet o hodnotách, které jsou pro nás důležité. Cením si, že si vedení krajských domovů i jejich pracovníci význam adventu i Vánoc uvědomují a snaží se svým klientů připravit to nejvhodnější prostředí a okolnosti, které povedou k příjemnému prožití vánočních svátků a za to jim děkuji,“ uvedl náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí a neziskových organizací Pavel Franěk.

 

Vánoční dekorace zdobící Infocentrum v Pelhřimově vyrobili a přímo na místě vystavili klienti Domova Jeřabina v Denním stacionáři Pelhřimov. Vytvořili například lepené vánoční hvězdy z těstovin a rádi využili i sušené pomeranče nebo šišky.

Klienti Chráněného bydlení v Počátkách se o svátku Mikuláše proměnili v čerty a pomohli tak s organizační stránkou akce, kterou pravidelně pořádá město Počátky. A Mikulášskou nadílku mělo také přes sedmdesát seniorů v Domově Ždírec, kde se do organizace akce zapojila také Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě a nechybělo ani Loutkové divadlo Štokánek.

S blížícími se Vánoci domovy připravují i další oblíbené akce. Například Domov bez zámku Náměšť nad Oslavou pořádá už tuto sobotu druhý ročník Vánočního dobročinného bazaru. Nejenže můžete koupí vánočních dárků pro své blízké přispět dobré věci, ale ještě do zítřka rozšířit nabídku prodeje. V kavárně Pohodička mají zájem o kvalitní a zachovalé knihy, oblečení, hračky, dekorační předměty, nádobí a další.


 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Klienti krajských sociálních zařízení se svědomitě připravují na Vánoce
 

Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 8.12.2016 / 8.12.2016

Počet návštěv: 1840
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek