Cesta: Titulní stránka > Cykloportál Kraje Vysočina


 

Když z angličtiny zkouší americký velvyslanec

Když z angličtiny zkouší americký velvyslanec
Jedinečnou příležitost uplatnit své jazykové znalosti dostali žáci jihlavské obchodní akademie, když do jejich školy zavítal americký velvyslanec Stephen B. King. Ten si začátkem tohoto týdne naplánoval jednodenní návštěvu Kraje Vysočina, která zahrnovala vedle diskuse s vybranými žáky a pedagogy OA, VOŠZ a SZŠ, SOŠS Jihlava také setkání s Radou Kraje Vysočina i vedením města Jihlavy, cestu regionem zakončil velvyslanec King v Humpolci.
 

 
 

Přibližně dvě hodiny mohli žáci obchodní akademie diskutovat s velvyslancem Kingem o nejrůznějších tématech – zajímali se například o osobní život a záliby velvyslance Stephena B. Kinga, ale rovněž o profesní zkušenosti ve Federálním úřadě pro vyšetřování a v diplomacii i o jeho úspěšné působení v podnikatelské sféře. Velvyslanec King otevřel téma Fulbrightovy nadace a podpory výuky formou rodilých mluvčích i možnosti studia ve Spojených státech, např. díky programu FLEX.

Diskuse se studenty pak pokračovala společným obědem ve školní jídelně, který pro hosty připravili žáci oboru kuchař – číšník.  „Setkání s americkým velvyslancem i možnost společně poobědvat byla odměnou pro žáky, kteří se aktivně účastní nejrůznějších soutěží a projektů nebo mají zkušenost s působením rodilého mluvčího,“ sdělil podrobnosti ředitel školy Libor Fasora, který také vypočítává široké spektrum aktivit obchodní akademie ve výuce anglického jazyka: „Naše škola má statut přípravného střediska pro cambridgeské zkoušky PET, FCE, CAE, jehož se každoročně zúčastní asi dvacítka studentů. Navíc výuka angličtiny probíhá podle možností a jednotlivých ročníků až 6x týdně a maximálně se snažíme přilákat do hodin rodilé mluvčí. O kvalitě jazykového vzdělávání na obchodní akademii svědčí mimo jiné úspěchy našich studentů v regionálních kolech anglických olympiád i aktivní účast v nejrůznějších soutěžích.“

 

Kromě uvedených aktivit nabízí škola rovněž stipendijní pobyty žáků na amerických středních školách, poznávací zájezdy studentů do Velké Británie s ubytováním v rodinách, pomaturitní studium absolventů ve Skotsku a Anglii nebo jazykové vzdělávání pedagogů v zahraničí. Více informací o škole i nedávné návštěvě velvyslance USA Stephena B. Kinga naleznete na webových stránkách www.ozs-ji.cz.


usa

usa

usa

usa

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 17.4.2019 / 17.4.2019

Počet návštěv: 5674
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek