Cesta: Titulní stránka > Lukáš Vlček - náměstek hejtmana Kraje Vysočina


 

Když se sejdou zámečtí páni

Když se sejdou zámečtí páni
Hostitelkou v pořadí druhého ročníku Setkání majitelů a správců hradů a zámků se sídlem na Vysočině, které se uskutečnilo ve středu 23. června 2021, byla Alexandra Kasperová, která účastníky přivítala na Zámku Herálec. „Je tomu přesně 10 let, co Chateau Herálec Boutique Hotel & Spa by L´OCCITANE přivítal své první návštěvníky v obnovených prostorách a mě těší, že dnes mohu na našem zámečku přivítat srdcaře, kteří věnují všechen svůj čas památkám,“ uvedla na setkání Alexandra Kasperová. První setkání „zámeckých pánů“ z Vysočiny se konalo v roce 2019 na zámku ve Velkém Meziříčí.
 

 
 

Záměrem letošního setkání bylo poskytnout majitelům a správcům objektů, jež se realizují v oblasti cestovního ruchu, vzájemnou inspiraci k využití zámeckých parků a zahrad, které se v současné době stávají vyhledávaným cílem návštěvníků. V Kraji Vysočina lze vybírat mezi zahradami klášterními nebo zámeckými v podobě přírodních parků i francouzských zahrad. Příjemné společenské setkání osvěžila odborná část programu, kterou zahájil prezentací na téma Přírodní zahrady a jejich environmentální přínos ředitel obecně prospěšné společnosti Chaloupky Josef Zetěk. O přístupu ke kulturní krajině Vysočiny jako místu setkávání přírody a člověka, s citem pro vytváření „pravdivých příběhů“ následně promluvil Petr Velička z ateliéru krajinářské architektury M&P architekti.


Za nadmíru přínosné označil setkání i Roman Fabeš, radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu a mezinárodních vztahů: „Těší mě, že se kraji postupně daří navazovat užší kontakty s majiteli a správci historických památek, a to bez ohledu na druh jejich vlastnictví. Účastníci projevili zájem o další setkávání a dostalo se nám i nabídky prostor pro setkání v příštím roce. Věřím, že tato tradice bude pokračovat“.


Na snímku níže Alexandra Kasperová, majitelka Chateau Herálec Boutique Hotel & Spa by L´OCCITANE.

herálec

herálec

herálec

  • Veronika Švarcová, odbro kultury, památkové péče a cestovního ruchu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz 

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 25.6.2021 / 25.6.2021

Počet návštěv: 871
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek