Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 
 

Kampaň Čistý Kraj Vysočina běží

Zdravý kraj
V rámci úklidové akce Čistá Vysočina se letos 22 tisícům dobrovolníků podařilo vysbírat přes 80 tun odpadků z příkopů podél silnic napříč celým regionem. „Počet sesbíraných tun meziročně klesá. Stále je však množství odpadu, který řidiči vyhodí ze svých aut do přírody, alarmující. To je důvod, proč jsme se rozhodli působit na řidiče v průběhu celého roku, aby odpadky končily tam kde mají, tedy v kontejneru. Čistota přírody je vizitkou nás všech,“ uvedl politik Zdravého Kraje Vysočina a MA21 Martin Hyský.
 

 
 

V letošním roce běží v rámci projektu Podpora realizace MA21 v Kraji Vysočina nová kampaň Čistý Kraj Vysočina. „Ta se snaží jednoduše srozumitelnou formou působit nejen na obyvatele našeho regionu, ale i řidiče, kteří územím jen projíždějí,“ doplnil Martin Hyský s tím, že s financováním kampaně pomáhá Státní fond životního prostředí ČR.

Na svých cestách můžete potkat autobusy hromadné dopravy, které mají na zadním okně umístěnou výzvu proti vyhazování odpadků z aut. Autobusové linky byly vybrány tak, aby je bylo možné vidět na území všech okresů kraje. U vybraných frekventovaných silnic jsou vyvěšovány billboardy. Proti vyhazování odpadků je zaměřen také videospot ve dvou sekvencích jak pro řidiče nákladních, tak osobních aut. Jeho ústředním motem je: „Nebuď out, nevyhazuj!“


Pro nejmenší, tedy žáky mateřských škol a prvního stupně základních škol, jsou určeny workshopy s tematikou udržování čistoty životního prostředí a třídění odpadu. První z nich proběhly ještě před koncem školního roku ve školách v Urbanově, Staré Říši, Telči, Krahulčí a Mrákotíně. Zbývající z celkem patnácti workshopů proběhnou v září a říjnu.


V kampani, za využití stávající grafiky, bude Kraj Vysočina pokračovat i v příštích letech.


KampaŇ

  • Kontaktní osoba projektu: Jana Böhmová, Koordinátorka Projektu Zdravý Kraj Vysočina, odbor regionálního rozvoje, tel. 564 602 586, e-mail: bohmova.jana@kr-vysocina.cz.

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 4.8.2017 / 4.8.2017

Počet návštěv: 2750
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek