Cesta: Titulní stránka > Počin roku


 

Kamilu Bartoškovou zdobí medaile z mistrovství světa v požárním sportu

Kamilu Bartoškovou zdobí medaile z mistrovství světa v požárním sportu
Poprvé v historii požárního sportu hostila letos v červenci Mistrovství světa dorostu a juniorů Česká republika. Radost českým barvám přinesly celkové výsledky v pořadí družstev. Zlatá medaile v požárním útoku „vyšla“ v disciplíně požární útok šestici českých dorostenek. Jednou z nich byla také Kamila Bartošková z Horní Cerekve. Kamila si z mistrovství přivezla ještě bronz z individuálního běhu na 100 m překážek. K úspěchu a vynikající reprezentaci Kraje Vysočina Kamile poděkovali hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek a předseda Bezpečnostní komise Rady Kraje Vysočina Jan Slámečka.
 

 
 

Kamila Bartošková je studentskou Gymnázia Pelhřimov, navštěvuje poslední maturitní ročník a ve svém volném čase se věnuje požárnímu sportu. Před prázdninovým mistrovstvím absolvovala intenzivní pravidelná víkendová soustředění v nejmodernějším hasičském areálu v Ostravě. Dostala se do šestice nejlepších reprezentantů své věkové kategorie. „Největšími soupeři jsou pravidelně reprezentanti východoevropských států, kde má hasičský sport velkou oblibu a tradici. Letos svým nasazením a výkony všechny překvapily polské reprezentantky,“ vzpomněla při setkání s hejtmanem Kamila Bartošková.

 

Další reprezentační povinnosti Kamilu do budoucna zatím nečekají. Velkým životním krokem budou přijímací zkoušky na vysokou školu. „Přemýšlím o studiu medicíny, ráda bych se věnovala sportovní medicíně,“ prozradila Kamila.

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 15.9.2014 / 15.9.2014

Počet návštěv: 2974
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies