Cesta: Titulní stránka > Odpady Vysočiny


 

Kam s ním? Předcházejme odpadům a třiďme správně!

Kam s ním? Předcházejme odpadům a třiďme správně!
Rada Kraje Vysočina rozhodla o pokračování spolupráce s kolektivními systémy z oblasti zpětného odběru elektrospotřebičů, baterií i zpětného odběru a využití odpadu z obalů. Spolupráce je zaměřena na vzdělávací a osvětové aktivity pro odbornou i laickou veřejnost a na vybavení sběrných míst nádobami. Za období 2004–2020 bylo v rámci spolupráce investováno v Kraji Vysočina do předcházení vzniku odpadů a třídění využitelných odpadů přes 100 milionů korun.
 

 
 

„V letošním roce připravujeme pro starosty obcí vzdělávací semináře a e-brožuru příkladů dobré praxe z oblasti předcházení vzniku odpadů i využívání výrobků s obsahem recyklovaných materiálů. Během března mohou obce podat žádost o poskytnutí dotace do programu Fondu Vysočiny Odpady 2021 na zlepšení odpadového hospodářství do výše 100 tisíc korun. Prostřednictvím knihoven, se zapojením obecních a městských úřadů, proběhne netradiční akce nazvaná Odlož mobil v knihovně. Širokou veřejnost v červnu pozveme na envi aktivity v rámci Festivalu rekordů a kuriozit v Pelhřimově a prvňáčci dostanou v první školní den environmentálně šetrné školní pomůcky,“ prozradil některé z plánovaných aktivit náměstek hejtmana pro životní prostředí a zemědělství Lukáš Vlček.

 

Z dat společnosti EKO-KOM, a.s., vyplývá, že v roce 2019 vytřídil každý obyvatel Kraje Vysočina dohromady 56 kilogramů papíru, plastu, nápojových kartonů, čirého a barevného skla, což je o 4,7 kilogramu více, než je průměr ČR. Kraj Vysočina má mezi ostatními kraji nejhustší sběrnou síť. Podobně zaujímá Vysočina přední příčky v hodnocení krajů ve sběru elektrospotřebičů a baterií. Dlouhodobé statistiky to dokazují také a díky ukázněným občanům, zodpovědné práci obcí a měst, ale také svozových firem patří náš kraj dlouhodobě mezi nejlepší v Česku.

 

 

Kraj Vysočina děkuje všem obcím a jejím občanům, že třídí svůj odpad zodpovědně!

 

 

  • Eva Navrátilová, odbor životního prostředí a zemědělství
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz  

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 18.2.2021 / 18.2.2021

Počet návštěv: 1380
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek