Cesta: Titulní stránka > Pomoc Ukrajině - Kraj Vysočina


 

KACPU bude v září fungovat v nezměněném režimu

Výsledkem dnešního jednání Krizového štábu Kraje Vysočina je rozhodnutí o dalším fungování KACPU pro Kraj Vysočina, které působí od začátku března letošního roku na Vrchlického ulici v Jihlavě. „Po konzultaci s členy krizového štábu jsme rozhodli, že KACPU budeme provozovat i po celé září v dosavadním režimu agend dostupných na jednom místě. Otevřeno bude dva pracovní dny v týdnu, tato praxe se také nemění,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek. Na konci září bude skutečný zájem o služby KACPU vyhodnocen a případně upraven provoz nebo bude navrženo, aby se agendy vrátily zpět na svá původní pracoviště konkrétních úřadů.
 

 
 

Kapacity nouzového přechodného ubytování na území regionu jsou téměř vyčerpané. K jejich uvolnění pro další případné nové válečné uprchlíky může dojít v případě, že současní uživatelé si dle předpokladu najdou běžné ubytování. V současné době vyřizuje KACPU  v průměru 160 nových případů týdně, ubytování je zajišťováno pro 6-20 osob týdně. Od března bylo na pracovišti jihlavského KACPU odbaveno 13 853 osob, pro téměř 1100 z nich bylo zajištěno ubytování prostřednictvím Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina. Ostatní využili nabídku ubytování v rámci běžného realitního trhu.

 

S ohledem na zahájení nového školního roku byla uvedena resp. připomenuta povinnost pro děti starší šesti let ukrajinských válečných uprchlíků zahájit povinnou školní docházku, a to nejpozději po 90 dnech od získání povolení k pobytu. Pro pětileté děti pak platí povinný předškolní rok v mateřské škole. Více informací na www.doskolyspolecne.cz, kde jsou informace uvedeny i v ukrajinštině.

 

Pro oblast Pelhřimovska, Pacovska a Humpolecka dnes zahájilo provoz detašované pracoviště Centra na podporu integrace cizinců. Pracoviště je k dispozici na adrese: U Stínadel 1316, Pelhřimov (objekt Katastrálního pracoviště, Státního zemědělského intervenčního fondu), konzultace a agenda bude na tomto místě k dispozici 2 dny v týdnu.

 

  • tisk@kr-vysocina.cz

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 1.9.2022 / 1.9.2022

Počet návštěv: 367
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies