Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21


 

Junior Business Camp: Rakouští a čestí žáci navštívili firmy na obou stranách hranice

Junior Business Camp: Rakouští a čestí žáci navštívili firmy na obou stranách hranice
Třicítka žáků z Dolního Rakouska a Kraje Vysočina navštívila koncem dubna během jednoho týdne hned několik úspěšných firem na obou stranách hranice. Akci s názvem Junior Business Camp organizovala v rámci projektu Edu.Region Dolnorakouská Landesakademie. Žáci vybraných základních škol mohli společně poznávat pracovní a hospodářské prostředí obou regionů - Dolního Rakouska a Kraje Vysočina a sbírat cenné informace pro jejich blížící se rozhodování o budoucím povolání.
 

 
 

Exkurze byla naplánována ve společnostech ELK Fertighaus, a.s. ve Schremsu, Pollman v Karlschteinu a Test Fuchs v Gross Siegharts. Žáci obdrželi od zaměstnanců firem mnoho informací a odpovědí na jejich dotazy, které se mnohdy týkaly přijímacích pohovorů do firmy (v Rakousku existuje tzv. duální systém vzdělávání a odborné přípravy). Na Vysočině žáíci navštívili firmu Pleas, a.s. v Havlíčkově Brodě a sklárny Caesar Crystal Bohemiae, a.s. v Josefodole u Světlé nad Sázavou.

Na závěr děti obdržely  osvědčení o účasti na Junior Business Campu 2014 z rukou  Miroslava Březiny, ředitele Sekce pro službu veřejnosti Kraje Vysočina a AR Sylvie Müller- Andre, koordinátorky při zemské školské radě na slavnostním předání, které se konalo v Lindenhof v Raabs/Thaya.

„Hovořil jsem se zástupci žáků i pedagogů a všichni byli nadšení skvělým programem a dobrou organizací. Byla to pro všechny nejen velká inspirace pro hledání budoucího povolání, ale i možnost najít nové kamarády a komunikovat v němčině i angličtině,“ připojil komnentář k  akci Roman Křivánek, ředitel Vysočina Education, která je jediným partnerem projektu na české straně.

 

Zúčastněné školy: NNÖMS Weitersfeld, Hadres, Dobersberg, Poysdorf, Grosskrut, ZŠ Humpolec, Hradská a ZŠ Přibyslav.

 

  • Zpráva převzata od Vysočina Education, p.o.
 

Junior Business Camp

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 12.5.2014 / 12.5.2014

Počet návštěv: 5340
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek