Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina


 

Jízda do stanice Recyklace na Vysočině už po třetí (AUDIO)

Jízda do stanice recyklace
Jízda do stanice Recyklace se na Vysočině letos pojede v týdnu od 19. do 23. září. Cílem akce je předcházení vzniku odpadu a realizuje Kraj Vysočina ve spolupráci se společností ELEKTROWIN, provozovatelem systému zpětného odběru elektrospotřebičů. Od pondělí do pátku bude možné vysloužilé elektrospotřebiče odevzdat na vlakových nádržích Havlíčkův Brod, Žďár nad Sázavou a Chotěboř nebo ve vybraných vlacích na trasách mezi těmito městy.
 

 
 

„V řádně označených soupravách s připravenými sběrnými koši budou speciální průvodčí, kteří budou spotřebiče odebírat, cestujícím zpříjemňovat cestu a zároveň poskytovat řadu cenných informací o putování vysloužilých spotřebičů k recyklaci,“ uvedl radní Kraje Vysočina pro oblast životního prostředí a zemědělství Zdeněk Chlád s tím, že vysloužilý elektrospotřebič je možné odevzdat ve vlaku na trase Havlíčkův Brod – Žďár nad Sázavou v pondělí, středu, pátek a na trase Havlíčkův Brod – Chotěboř v úterý a ve čtvrtek.

 

Jízda do stanice Recyklace se poprvé uskutečnila v roce 2014 právě na trati mezi Havlíčkovým Brodem a Žďárem nad Sázavou a posbíralo se 816 spotřebičů. V loňském roce na trati Jihlava - Třebíč – Náměšť nad Oslavou cestující odevzdali celkem 962.

 

Je zajímavé, že vytěžit kilogram železa je možné ze dvou kilogramů elektrospotřebičů nebo z 200 kilogramů železné rudy. A že na kilogram zlata je potřeba sto tun elektrospotřebičů nebo pět až desetkrát více zlatonosné horniny.

 

Zajištění dostatečné hustoty a kapacity sběrné sítě i aktivní účast obyvatel na třídění odpadů přispívá k plnění cílů Plánu odpadového hospodářství Kraje Vysočina a legislativy v oblasti předcházení vzniku komunálních odpadů a omezování skládkování.

 

Plakát

Jízda do stanice Recyklace - Jihlava 2015

Jízda do stanice recyklace

  • Eva Navrátilová, odbor životního prostředí a zemědělství

    Krajský úřad Kraje Vysočina
    tel.: 564 602 522, e-mail: navratilova.e@kr-vysocina.cz

  • Foto: Archiv společnosti Elektrowin

 

Odkazy

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Jízda do stanice Recyklace na Vysočině už po třetí
 

Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 16.9.2016 / 16.9.2016

Počet návštěv: 3227
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek