Cesta: Titulní stránka > Nejvyšší ocenění Kraje Vysočina > Osobnosti oceněné skleněnou medailí


 

Jiří Hamza

Jiří Hamza
Oceněn v roce 2013
 

 
 

Úsilím Jiřího Hamzy získala Vysočina mezinárodní renomé jako pořadatelské středisko biatlonového mistrovství světa, které se poprvé v historii konalo na území České republiky, v Novém Městě na Moravě. Aby to bylo možné, zasloužil se o vybudování moderního sportovního areálu s komfortním zázemím.

Jméno Jiřího Hamzy si lidé po řadu let spojovali s basketbalem. Jako manažer reprezentace dosáhl s ženským basketbalovým týmem až na titul mistryň Evropy. V klubu působil sedmnáct let. V posledních letech je však znám hlavně díky biatlonu, když stanul jako předseda v čele organizačního výboru biatlonového Mistrovství světa 2013, které se mu se spolupracovníky podařilo přivést do Nového Města na Moravě. Naplnil se tím sen mnoha biatlonových generací. Jeho nemalým přispěním skončil světový šampionát sportovním, organizačním a společenským úspěchem České republiky. Podstatně také zvýšil popularitu a prestiž biatlonu v zemi.

Za osm soutěžních dnů navštívilo mistrovství v biatlonu na 200 tisíc fanoušků, po čtyři dny bylo vyprodáno. Výsledný efekt pro cestovní ruch v regionu Nového Města i v Kraji Vysočina je nevyčíslitelný. Zásluha Jiřího Hamzy na rozvoji a propagaci Kraje Vysočina je tak nesporná. Pořádání vrcholné mezinárodní akce dokázal zajistit s vyrovnaným rozpočtem. Jeho nezanedbatelným přispěním se stalo Mistrovství světa v Novém Městě na Moravě 2013 jak dokladem sportovní úrovně českých reprezentantů, tak přesvědčivým organizačním úspěchem pořadatelů, který snese srovnání se špičkovými sportovními podniky ve světovém měřítku.

Naplnila se tím i vize zařazení Nového Města na Moravě mezi světová zimní střediska. Postupnými kroky se podařilo vybudovat biatlonový a lyžařský areál a závodní tratě se špičkovými parametry, kterými se řadí mezi nejlepší na světě. Areál ale není jen místem k přípravě vrcholových sportovců. Prostor k aktivnímu vyžití zde nachází i vyznavači rekreačního pohybu.

 
 
Zodpovídá: admin
Vytvořeno / změněno: 21.1.2014 / 21.1.2014

Počet návštěv: 34654
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies