Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21


 

Jiří Běhounek: MFDF má potenciál představit se i asijským divákům

Thajwan
Letošní ročník Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava věnuje jednu ze svých programových sekcí prezentaci dokumentů z dílny tchaj-wanských režisérů. Jedna z dosud největších světových prezentací této tvorby čítá 25 promítání a mezi podporovatele této sekce s názvem Průhledná krajina Tchaj-wanu patří velvyslanec Tchaj-wanu v ČR J.E. Joey Wang. „Navrhl jsem zástupcům festivalu i panu velvyslanci, aby do budoucna zvážili přenesení Ozvěn festivalu více na východ. Mladí lidé například v Taipei jsou velice aktivní a mají rádi nové věci. Po úspěšném představení nejlepších snímků formou Ozvěn v Bruselu, Užhorodu nebo například v New Yorku je toto jedna z dalších cest,“ říká hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.
 

 
 

Zatímco spolupráce Kraje Vysočina s Tchaj-wanem velice živě funguje  na bázi přenášení příkladů dobré praxe – jmenujme např. systém objednávání pacientů do odborných ordinací krajských nemocnic eAmbulance nebo při zajišťování praxe studentů odborných škol – např. letos v zimě vycestuje do Tchaj-wanu osm studentů technických škol, kulturní propojení zatím nebylo podpořeno žádným konkrétním projektem. „Vzhledem k tomu, že tchaj-wanská ambasáda Kraj Vysočina chápe jako svého zásadního partnera při realizaci společných  projektů v ČR, rádi bychom po společné diskuzi rozšířili aktivity i do dalších oblastí. Mezinárodní festival dokumentárních filmů má v zahraničí mimořádně dobré renomé, nabízí se proto začít právě s ním,“ říká hejtman Jiří Běhounek.


Foto: Setkání hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka s velvyslancem Tchaj-wanu v ČR J.E. Joey Wangem a výkonnou ředitelkou festivalu Katarínou Holubcovou.

MFDFMFDF

  • tisk@kr-vysocina.cz

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 26.10.2017 / 26.10.2017

Počet návštěv: 4735
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek