Cesta: Titulní stránka > Informační technologie


 

Jihotyrolský Brixen slaví a ke gratulaci se připojil i Kraj Vysočina

Jihotyrolský Brixen slaví a ke gratulaci se připojil i Kraj Vysočina
Brixen v Jižním Tyrolsku obdržel v letošním roce titul Alpské město roku 2018. Slavnostního vyhlášení na výročním zasedání mezinárodního spolku Alpská města se v závěru minulého týdne přímo v Brixenu zúčastnila za Kraj Vysočina také náměstkyně hejtmana Jana Fischerová. „Krásné město Brixen je už více než 11 let partnerským městem Havlíčkova Brodu a za tu dobu se podařilo navázat velice přátelské vztahy, které se odráží v pravidelných návštěvách z obou měst, spolupráci místních spolků, sportovních oddílů i kulturních souborů. Nyní bychom rádi partnerství povýšili i na krajskou úroveň, tedy mezi Kraj Vysočina a region Jižní Tyrolsko,“ sdělila Jana Fischerová a dodala, že prvním krokem k tomuto cíli je pozvání adresované zemskému hejtmanovi Arno Kompatscherovi na podzimní celostátní zahájení Dnů evropského dědictví v Havlíčkově Brodě.
 

 
 

Případná budoucí spolupráce obou regionů by byla přínosná zejména v oblasti kultury, cestovního ruchu, vzdělávání, sportu nebo zdravotnictví. „Z dosavadních jednání je patrné, že vůle k bližší spolupráci i nalezení konkrétních oblastí společného zájmu je na obou stranách. Navíc jedno jméno nás spojuje už přes 160 let, a to významný český básník, novinář a politik Karel Havlíček Borovský,“ doplnila Jana Fischerová, která v Brixenu mimo jiné jednala také se starostou města Peterem Brunnerem a jeho zástupcem Josefem Unterrainerem. Na programu pracovní cesty byla i prohlídka nově otevřeného moderního Turistického informačního centra v Brixenu, které zároveň slouží pro zemskou turistickou centrálu Jižního Tyrolska, a dále návštěva nedalekého horského sportovního střediska Plose.


Foto: Kraj Vysočina


 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 27.3.2018 / 27.3.2018

Počet návštěv: 4094
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek