Cesta: Titulní stránka > Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu


 

Jihlavští gymnazisté spolu s přáteli z Dánska navštívili Brusel

Studenti jihlavského gymnázia na exkurzi v Bruselu
Třídenní exkurzi v Bruselu absolvovalo v průběhu dubna 15 studentů Gymnázia Jihlava spolu s 11 kamarády z partnerského Gymnázia Aalborg z Dánska, aby si procvičili angličtinu, prohlédli si Evropský parlament, vyzkoušeli si roli europoslanců nebo pobesedovali s europoslancem Pavlem Pocem a dánskou europoslankyní Christel Schaldemose. Součástí nabitého programu byla i prohlídka bruselských zajímavostí včetně muzea čokolády a Atomia. Program pro středoškoláky připravili zástupce Kraje Vysočina v Bruselu Jan Skála a stážistka Bohdana Kyrlyk.
 

 
 

Exkurze se zúčastnili zástupci školních parlamentů obou škol, kteří ovládají angličtinu na velmi dobré úrovni. První den se mezi sebou seznamovali, druhý den zvládli simulační hru Role Play Game, v rámci které se rozdělili do čtyř politických skupin, přitom žádná z nich neměla absolutní většinu. „Jejich úkolem bylo schválit, případně neschválit dvě směrnice – jedna se týkala čipování lidí a druhá ochrany vody. Studenti diskutovali, hlasovali a prosazovali názor příslušných politických stran,“ uvedl Jan Skála, zástupce Kraje Vysočina v Bruselu s tím, že večer mladí cestovatelé na svém společném setkání prezentovali fungování školních parlamentů na svých školách, mezi sebou sdíleli zkušenosti, diskutovali v malých skupinách o tom, jak se dá zefektivnit fungování parlamentu a zapojit více lidí.


Třídenní program uzavřela návštěva významných míst v Bruselu, kde se účastníci exkurze podívali do muzea čokolády, nevynechali symbol Bruselu – Atomium – ocelovou stavbu dosahující výšky 102 metrů, která byla postavená k příležitosti mezinárodní výstavy Expo 58, a je z ní krásný výhled na hlavní město Belgie, a nakonec zavítali do parku Mini Europe, kde si prohlédli více než 300 zmenšených modelů významných evropských památek a navštívili tak všechny země Evropské unie během jednoho dne.


  • tisk@kr-vysocina.cz
  • Více informací Jan Skála, odbor sekretariátu hejtmana, Krajský úřad Kraje Vysočina


 
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 19.4.2017 / 19.4.2017

Počet návštěv: 4392
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu, 20/22, Rue du Commerce, 1000 Brusel Ixelles, Belgie, e-mail: info@vysocina.eu
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek