Cesta: Titulní stránka > Informační technologie


 

Jihlavský jarmark profesí nabídl žákům škol životní cíl

jarmark profesí 2008
Dvanáct jihlavských firem nabídlo žákům 8. a 9. tříd studujících v okrese Jihlava výběr alternativy budoucího studia na střední škole. Osvědčenou praktiku prezentace firem modifikoval Institut trhu práce ve spolupráci s Úřadem práce v Jihlavě a ve dnech 19. – 20. září prezentoval nabídku pracovních příležitostí několik firem regionu působících v oborech strojírenském, elektrotechnickém, potravinářském, ve stavebnictví a v dopravě doplněnou zajímavými výhodami během studia.
 

 
 

Návštěvníci – především žáci a jejich rodiče, kteří byli adresně prostřednictvím dopisu informováni o Jarmarku profesí dostali možnost sledovat praktické ukázky pracovních činností nejžádanějších řemesel, na informačních panelech si mohli udělat sami přehled o významných zaměstnavatelích, středních školách a odborných učilištích na okrese Jihlava a prohlédnout si přehledy nejvíce poptávaných profesí včetně očekávatelného platového ohodnocení. Střední školy a střední odborná učiliště představily obsahy svých vzdělávacích programů, stroje a přístroje, se kterými se žáci v průběhu studia setkají a ukázky nácvikových pracovišť. „Každou celou hodinu vyjely autobusy na prohlídku zajímavých výrobních provozů téměř poloviny vystavujících společností. „Nejen žáci a jejich rodiče, ale i široká veřejnost tak měli možnost seznámit se se současnou situací i s aktuálními trendy na trhu práce, získat důležité informace o náplni práce v jednotlivých profesích, uplatnitelnosti na trhu práce po absolvování studia a případně navázat první kontakty s potenciálními zaměstnavateli,“ uvedl ředitel Úřadu práce Jihlava Jiří Hrdlička.

Akce proběhla v rámci projektu Institutu trhu práce, který je financován z Evropského sociálního fondu, finančně přispěl i kraj Vysočina.

 

  • Jitka Svatošová, tisková mluvčí

    Krajský úřad kraje Vysočina

    Tel.: 564 602 328

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 22.9.2008 / 22.9.2008

Počet návštěv: 33276
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek