Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21


 

Jihlavský Dům dětí a mládeže bude patřit městu. Brodská umělecká škola zůstává zatím krajská

Jihlavský Dům dětí a mládeže bude patřit městu. Brodská umělecká škola zůstává zatím krajská
Na území kraje Vysočina jsou zřizovateli organizací nabízejících mimoškolní aktivity především města nebo soukromé organizace. Výjimkou jsou Dům dětí a mládeže Jihlava a Základní umělecká škola Havlíčkův Brod, jejichž zřizovatelem je stále ještě kraj Vysočina. V případě Jihlavy je reálné, že zřizovatelské kompetence včetně příslušného majetku domu dětí a mládeže přejdou už od začátku příštího roku na město. Nabídka kraje na převzetí činností základní umělecké školy stále platí i pro město Havlíčkův Brod.
 

 
 

Zastupitelstvo města Jihlava v únoru letošního roku schválilo záměr zřídit dům dětí a mládeže. „Je tedy již technickou záležitostí domluvit s vedením města převod veškerého krajského majetku, který má v současné době účetní hodnotu více než 5,3 milionu korun. Městu resp. jeho nové organizaci v případě dohody připadnou také zůstatky na účtech DDM, které se pohybují kolem 700 tisíc korun,“ upřesnila Marie Kružíková, radní kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu.

O nabídce kraje rovněž jednají radní a zastupitelé města Havlíčkův Brod, avšak jejich oficiální stanovisko prozatím kraj neobdržel. Také v tomto případě nabízí kraj městu bezplatně a bez omezujících podmínek pro další využívání veškerý majetek (účetní hodnota téměř 13 mil. Kč), včetně budovy (účetní hodnota 6 mil Kč) a finanční prostředky (zůstatky na účtech organizace byly ke konci roku 2010 více než 1,5 milionu korun).

 

V hlavní budově havlíčkobrodské„zušky“ i v její přístavbě probíhaly od roku 2001 nezbytné opravy a údržba (téměř 4 mil. Kč), například v roce 2009 byla krajem zateplena a opravena přístavba za více než 2 miliony. „Od roku 2005 dostala škola z rozpočtu kraje 607 tisíc korun na pořízení tří kvalitních klavírů, doplňuje výčet ekonomických údajů Kamil Ubr z krajského odboru školství. Prostředky na platy zaměstnanců dostává ZUŠ ze státního rozpočtu a provoz plně hradí ze školného. V případě převzetí základní umělecké školy se rovněž městu otevírá cesta k systémové podpoře, kterou poskytuje kraj obcím na zajištění volnočasových aktivit (cca 350 tis. Kč ročně).

 „Pevně věřím, že i havlíčkobrodští zastupitelé jako poslední v kraji přijmou do své správy zušku s jejími šikovnými učiteli a nadanými žáky včetně závazku udržovat pro ně vhodné prostory. K tomu získají darem nejen budovu v současném provozuschopném stavu a všechen inventář, ale kraj bude ze svého rozpočtu i nadále pomáhat v pořizování a opravách drahých hudebních nástrojů“, vyjadřuje své přesvědčení Marie Kružíková.

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Jihlavský Dům dětí a mládeže bude patřit městu. Brodská umělecká škola zůstává zatím krajská
 

Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 25.2.2011 / 25.2.2011

Počet návštěv: 17996
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek