Cesta: Titulní stránka > Informační technologie


 

Jihlavské muzeum se zajímavým programem připojí k Noci vědců

Jihlavské muzeum se zajímavým programem připojí k Noci vědců
Čtvrtý zářijový pátek již tradičně patří neformálnímu setkávání veřejnosti s vědou v rámci Noci vědců. Do této celoevropské akce, která slouží ke zviditelnění vědy, vědců a jejich odborné badatelské práce, se i letos zapojí Muzeum Vysočiny Jihlava ve spolupráci s Jihlavskou astronomickou společností.
 

 
 

Tento pátek se uskuteční na stovkách míst po celé České republice a na tisících lokalitách osmadvaceti států Evropy populárně-vzdělávací přednášky, workshopy, experimenty a zábavné show apod. s cílem popularizovat vědu a techniku. Nejinak tomu bude i v Jihlavě. Odpoledne vyroste před expoziční budovou muzea na Masarykově náměstí v Jihlavě astronomicko-fyzikální stan s ukázkami astronomické techniky, a dále v něm budou probíhat nejrůznější fyzikální pokusy a samozřejmě pozorování Slunce či za nepříznivého počasí pozorování pozemských objektů. Vůbec poprvé zde bude veřejnosti představen nový chromosférický dalekohled, díky němuž je možné na Slunci pozorovat obrovské množství detailů. V podvečerních hodinách se bude konat netradiční komponovaná přednáška s názvem Od nanovláken po makrokosmos. Jelikož se jedná o noc, bude akce pokračovat i v pozdnějších hodinách, a to neformálním představením amatérské historie astronomie v Jihlavě spojené s představením astronomických přístrojů. Za jasného počasí nebude chybět samotné pozorování noční oblohy na bráně Matky Boží.

 

Přijďte se přesvědčit, že věda umí být hravá, zábavná a poutavá. Vstup na všechny akce je zdarma.

 

  • Jana Komínová, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: kominova.j@kr-vysocina.cz

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Jihlavské muzeum se zajímavým programem připojí k Noci vědců
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 24.9.2014 / 24.9.2014

Počet návštěv: 7422
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek