Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Jihlava hostí jedenáctou konferenci o cestovním ruchu

Zahájení konference cestovní ruch
Do krajského města se na následující dva dny sjela více než stovka účastníků jedenáctého ročníku Mezinárodní konference Aktuální problémy cestovního ruchu, který pořádá příspěvková organizace kraje Vysočina Tourism a katedra cestovního ruchu Vysoké školy polytechnické Jihlava. Záštitu nad akcí převzal i hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek, který se dnes na půdě vysoké školy v Jihlavě zúčastnil slavnostního zahájení. „S každým ročníkem je konference prestižnější záležitostí, kterou rok od roku navštěvuje více uznávaných kapacit z oblasti cestovního ruchu. Přeji oběma organizátorům, aby se letošní ročník vydařil a všichni mezinárodní i čeští účastníci byli se získanými informacemi spokojení,“ uvedl hejtman Jiří Běhounek a zároveň přivítal zástupce partnerského regionu - Nitranského kraje, kteří se konference také účastní.
 

 
 

Letošní mezinárodní konference se bude odvíjet od podtitulu Místní bohatství a cestovní ruch. Odborníci z veřejné i soukromé sféry, ale také z oblasti školství budou debatovat o využití kulturního dědictví v městském cestovním ruchu nebo o cestování v chráněných územích. Dalším tématem má být využití elektronických technologií v marketingu destinací cestovního ruchu. Už pošesté bude součástí konference i studentská sekce, ve které prezentují své projekty vysokoškolští studenti, doktoranti i týmy ze středních škol zaměřených na cestovní ruch.

 

Druhým organizátorem konference je po vysoké škole příspěvková organizace kraje Vysočina Tourism. „Hodně jsme stáli o to, abychom mohli být partnerem této významné konference, a jsem velmi rád, že se nám to podařilo a letos po čtvrté jsme hlavním spoluorganizátorem akce a kompletně zajišťujeme program konference,“ přiblížil ředitel příspěvkové organizace Vysočina Tourism Tomáš Čihák s tím, že obě instituce jsou partnery celoročně, kdy pořádají společné přednášky, workshopy a studenti absolvují praxi ve Vysočina Tourism.

 

Zástupci krajské příspěvkové organizace dnes v rámci konference představí vysokoškolákům svou práci. Přiblíží aktivity, které směřují k rozvoji cestovního ruchu na Vysočině, se studenty budou na téma cestovního ruchu diskutovat a zodpoví všechny jejich otázky. Součástí programu letošní konference je také návštěva turistického Centra Eden v Bystřici nad Pernštejnem. „Přihlásila se zhruba polovina všech účastníků konference, která se chce podívat i do jiných koutů Vysočiny. Chceme jim ukázat, že cestovní ruch se dá dělat jinak a že je možné expozice užít všemi smysly, chybět nebude ani prohlídka tamějšího pivovaru,“ doplnil Tomáš Čihák.

 

Vysoká škola polytechnická v Jihlavě spolupracuje i s Krajem Vysočina. „V letošním roce vznikla strategie cestovního ruchu Kraje Vysočina pro roky 2017-2025, od které očekáváme nastavení systematických kroků k podpoře cestovního ruchu na Vysočině. A právě vysoká škola se podílela na dotazníkovém šetření z oblasti cestovního ruchu a připravila podkladové materiály pro zmiňovanou strategii,“ prozradila radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková.


Zahájení konference


 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
 • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
 • Jihlava hostí jedenáctou konferenci o cestovním ruchu
 

Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 24.2.2016 / 24.2.2016

Počet návštěv: 5931
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • ZlatáJeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • Czech POINT
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Vysočina šetří energii
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek