Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina


 

Jen necelý den dělí Havlíčkův Brod od zahájení 27. Podzimního knižního veletrhu

Jen necelý den dělí Havlíčkův Brod od zahájení 27. Podzimního knižního veletrhu
Podzimní knižní veletrh v Havlíčkově Brodě patří k nejprestižnějším českým knižním veletrhům. Letošní 27. ročník se uskuteční ve dnech 20. a 21. října. Pořadatelé veletrhu hlásí rekordní zájem vystavovatelů, na webových stránkách festivalu je představen bohatý doprovodný program s množstvím zajímavých témat a za účasti mnoha zajímavých osobností. Motto letošního ročníku zní „Literatura nebo život“.
 

 
 

Veletrh probíhá v Kulturním domě Ostrov, doprovodné programy pak zavedou návštěvníky například do Krajské knihovny Vysočiny, Muzea Vysočiny Havlíčkův Brod či Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě.

Součástí veletrhu je i soutěž „O nejkrásnější knihy Podzimního knižního veletrhu“, kterou pořádá Krajská knihovna Vysočiny. Soutěž probíhá pod záštitou hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka a je spojena s udělením cen v kategoriích: Cena Kraje Vysočina za nejkrásnější knihu Vysočiny, Cena města Havlíčkův Brod za nejkrásnější knihu veletrhu, Cena Tiskáren Havlíčkův Brod, a.s. za nejkrásnější dětskou knihu. Znovu bude udělena i Cena čtenářů Krajské knihovny Vysočiny a posluchačů Českého rozhlasu Vysočina. Ceny za nejkrásnější knihy 27. Podzimního knižního veletrhu budou vyhlášeny na slavnostním večeru v první den veletrhu, tj. v pátek 20. října 2017.

 

Podzimní knižní veletrh se v Havlíčkově Brodě koná od roku 1991. Jeho prvotním cílem bylo zprostředkování kontaktů mezi novými nakladatelstvími a knihkupci. Tyto odborné kontakty a kontrakty jsou dodnes důležitou součástí veletrhu. Dalším důležitým momentem je velká účast malých a začínajících i exkluzivněji zaměřených nakladatelů, díky nimž se Podzimní knižní veletrh stal nejširší přehlídkou současné české knižní produkce. V průběhu let se k Podzimnímu knižnímu veletrhu přidružilo mnoho doprovodných programů pořádaných kulturními institucemi nejen z Havlíčkova Brodu.

 

Tradiční součástí knižního veletrhu je řada autogramiád a autorských čtení významných českých spisovatelů. V současnosti patří Podzimní knižní veletrh k největším knižním veletrhům v České republice a má dobré jméno jak v odborných kruzích, tak i mezi čtenáři.

 

Aktuální informace a podrobný program jsou k dispozici na http://veletrh.hejkal.cz/  • Lenka Novotná, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Jen necelý den dělí Havlíčkův Brod od zahájení 27. Podzimního knižního veletrhu
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 19.10.2017 / 19.10.2017

Počet návštěv: 1428
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 13.00–16.00, středa: 8.00–11.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek