Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku

Související témata

 
 
 

Jednání krizového štábu Kraje Vysočina: Odběrové stany jsou absolutně zahlceny testováním, nemocnice zatím nepožadují vyhlášení stavu hromadného postižení osob

 

 
 

- Informace Krajské hygienické stanice: aktuálně je hlášeno 562 případů COVID pozitivních na 100 tisíc obyvatel, jde o 33% nárůst oproti minulému týdnu.


- V regionu je nyní zaregistrováno prostřednictvím CRS k očkování proti nemoci COVID-19 mimo jiné celkem 6 360 pedagogů a pracovníků ve školství, dále 11 738 osob starších 70 let.


- Zahlceny jsou kapacity testovacích míst krajských nemocnic a partnerů na Vysočině. Pokud jde o PCR testy, je denně provedeno v průměru 1 376 odběrů, s ohledem na šíření nákazy v populaci se aktuálně na PCR test čeká jeden až čtyři dny. Mnohem delší čekací lhůty jsou na termíny antigenních testů. Denně je provedeno cca 1 800 testů s tím, že na volné termíny se čeká čtyři až deset dní. K totálnímu vyčerpání termínů došlo začátkem tohoto týdne. Jde o důsledek povinného testování ve firmách. Veřejná testovací místa zřízená u krajských nemocnic i testovací stanoviště soukromých společností v tuto chvíli nabízí maximum termínů, které jsou schopny personálně pokrýt. S ohledem na další a další povinnosti vyplývající z plnění centrálních nařízení, které padají na krajské nemocnice, už není v jejich silách, aby firmám nabídly pomoc. Ani do budoucna se v rámci odběrových míst nepočítá se zřizováním speciálních slotů testování ani pro firmy, ani pro úřady.


- Očkování v ordinacích praktických lékařů: Vakcína AstraZeneca pro praktické lékaře dorazí na Vysočinu zítra, budou distribuovány mezi prvních 11 ordinací, které splnily podmínky pro rozjezd očkování (více informací v samostatné tiskové zprávě). Pořízení komplementárního materiálu pro očkování u praktických lékařů je hodnotově započítáno v platbě zdravotní pojišťovny. Materiálová výpomoc pro ordinace praktiků ze Státní správy hmotných rezerv  bude krajem v následujících dnech vyžádána prostřednictvím Ústředního krizového štábu.


- Stav hromadného postižení osob: v tuto chvíli ještě není třeba v krajem zřizovaných nemocnicích vyhlásit stav hromadného postižení osob. S maximálním omezením jiné ambulantní péče jsou krajské nemocnice schopny si navzájem vypomoci a potřebu zdravotní COVID péče vykrýt. V tuto chvíli je již počítáno s rezervní kapacitou lůžek pro COVID pacienty i v soukromé Nemocnici sv. Zdislavy v Mostištích. Na Vysočinu bylo od 1. února 2021 přesunuto k péči 28 pacientů z ostatních regionů.


- Výše uvedené úzce souvisí s možností ustavení pracovní povinnosti ambulantním lékařům a dalšímu personálu působícímu mimo nemocnice. Pokud by byla generována ze strany nemocnic potřeba a budou vážné důvody k nařízení práce přistoupit, pak je hejtman Kraje Vysočina připraven tuto pravomoc využít. V tomto případě bude kontaktován okresní nebo krajský zástupce České lékařské komory, případně další profesní svazy a bude konzultována konkrétní pomoc tak, aby se nezkomplikovala situace v terénu. Prozatím nebyly této skupině předány žádné pracovní příkazy.


- Hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek požádal už v minulém týdnu Ústřední krizový štáb a následně i ministra zdravotnictví, aby se zabývali jeho žádostí, aby bylo zvážena možnost proočkování krizových štábů, prozatím nebylo UKŠ projednáno.


- Tento týden zahájilo provoz očkovací centrum Třešť, v nabídce se objevily také termíny v očkovacím centru Telč. V řádech dnů bude následovat otevření velkých očkovacích center v Třebíči a Jihlavě, ve Žďáře nad Sázavou by se mělo spustit 17. března.


- Informační linka Kraje Vysočina nyní denně zaznamenává přes tisícovku hovorů, operátoři stíhají vyřídit 80 % hovorů, což je nyní maximum toho, co je možné s dostupnou kapacitou zvládat.  • tisk@kr-vysocina.cz 

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 4.3.2021 / 4.3.2021

Počet návštěv: 1006
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek