Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku

Související témata

 
 
 

Jedenáct nových certifikátů regionální značky

Tento týden přibylo do elitní rodiny producentů výrobků pod značkou Vysočina regionální produkt dalších jedenáct firem. Značku v našem regionu užívá už celkem 26 subjektů. Zcela poprvé se značka objeví na regionálním pivu nebo dřevěné lidové hračce.
 

 
 

Teprve třetí zasedání certifikační řízení a Vysočina je bohatší o 26 regionálních TOP producentů. Mezi zatím poslední jedenáctku certifikovaných patrní mouky a biomouky z Biomlýna v Březníku, cereální chléb z Telčského pekařství Michala Marka, bramborové polotovary Josefa Sklenáře z Jihlavy, originální kožené plastiky Blanky Mudrové z Rynárce, Havlíčkobroské pivo Rebel, dřevěné lidové hračky a předměty užitého umění od Rudolfa Hupky z Ledče nad Sázavou, ručně dělané bižuterie Evy Kadrnožkové z Vladislavy, Novoříšská keramika,  ručně dělané šperky z dílny Michaely Převrátilové, užitková a dekorativní keramika z Hrnčířství Havran a med od Filipa Lišky z Kamenice nad Lipou.

 

"Vysočina se vyznačuje přirozeným zájmem producentů a výrobců o certifikaci. 26 certifikovaných firem s desítkami nabízených výrobků za první rok existence značky je jasným vzkazem trhu, že náš region je specifický nejen svou lokací, ale i nabídkou originality s důrazem na regionální původ," uvedl radní kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje Martin Hyský.

 

Certifikáty Vysočina - regionální produkt budou za přítomnosti médií předány novým držitelům na tiskové konferenci kraje Vysočina. Další zasedání certifikační komise je naplánováno na léto letošního roku.

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 

Jedenáct nových certifikátů regionální značky

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Jedenáct nových certifikátů regionální značky
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 25.2.2009 / 25.2.2009

Počet návštěv: 30869
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek