Cesta: Titulní stránka > Kraj Vysočina na EXPO 2015 Miláno > Aktuality


 

Jeden z titulů Bezpečná nemocnice zůstává na Vysočině

Bezpečná nemocnice
V letošním ročníku soutěže Bezpečná nemocnice zabodovala se svým projektem Svitavská nemocnice, Nemocnice Písek i domácí krajská Nemocnice Pelhřimov. Tyto tři zdravotnická zařízení se budou v následujícím roce pyšnit odborníky přiděleným přívlastkem bezpečná. Soutěž Bezpečná nemocnice vyhlásily již druhým rokem kraj Vysočina a Spojená akreditační komise ČR. Hostem slavnostního vyhlášení výsledků v Horáckém divadle Jihlava 24. ledna byla také ministryně zdravotnictví ČR Dana Jurásková.
 

 
 

Projekty přihlášené do soutěže Bezpečná nemocnice nabízí analýzu stávajícího stavu bezpečí zdravotní péče v konkrétním zdravotnickém zařízení, zdůvodnění vážnosti problému řešeného projektem, popis řešení a vyhodnocení účinnosti řešení. Komise se zaměřuje mimo jiné také na možné využití zkušeností vyplývajících z projektu v jiných zdravotnických zařízeních včetně případné specifikace typů zařízení, kde lze projekt aplikovat. "Ministerstvo zdravotnictví ČR v současné době připravuje Akční plán bezpečí, do kterého zapadá i pořádání soutěže Bezpečná nemocnice a další aktivity kraje Vysočina realizované v minulosti," informovala ministryně zdravotnictví Dana Jurásková. Ta zároveň uvedla, že získání akreditace by mohlo do budoucna mít vliv na zařazení organizace do systému poskytovatelů  zdravotní péče.  Akreditace jako taková je součástí kritérií navrhované úhradové vyhlášky. (poznámka autora: Akreditační proces jako jediný postihuje hodnocení všech činností zdravotnického zařízení.)

 

"Projekty přihlášené do letošního ročníku soutěže Bezpečná nemocnice se výrazným způsobem odpoutaly od řešení lokálních problémů k řešení přenositelných kamkoli jinam. Letošní projekty byly svou úrovní velice vyrovnané, oceňuji vysokou kvalitu zpracování a kvalitu reakce na tyto projekty. Za hodnotitele mohu říci, že jsme měli problém vybrat pouze jeden nejlepší,“ zmínil David Marx, ředitel Spojené akreditační komise.

 

Výsledky 2. ročníku soutěže Bezpečná nemocnice, Jihlava, 24. ledna 2010:

1. místo Svitavská nemocnice, a.s., projekt „Bezpečí pacientů souvisí s bezpečím zdravotníků“

2. místo Nemocnice Písek, a.s., projekt „Dynamické změny standardů i přístupu k mikroorganismům“

3. místo Nemocnice Pelhřimov, p.o., projekt „Bezpečná péče v Nemocnici Pelhřimov, p.o. při selhávání životních funkcí (reorganizace vzdělávání v oblasti resuscitační péče)“

 

Soutěž Bezpečná nemocnice je součástí celostátní odborné konference Dny bezpečí zaměřené na oblast zdravotnictví a směřované k problematice kvality a bezpečí v rámci poskytované zdravotní péče.

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 25.1.2010 / 25.1.2010

Počet návštěv: 25625
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies