Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21


 

Jeden den nestačí je vítězným projektem krajského kola soutěže Evropského regionu Dunaj-Vltava

ERDV
Tým studentů prvního až třetího ročníku Obchodní akademie, Střední zdravotnické školy, Střední odborné školy služeb a Jazykové školy s právem státní jazykové zkouška Jihlava se letos stal regionálním vítězem středoškolské studentské soutěže Evropského regionu Dunaj-Vlatava s názvem Představ skryté krásy Evropského regionu Dunaj-Vltava. „Porota na tomto soutěžním příspěvku, který studenti pojali jako vlastní film ocenila originalitu zpracování, využití vlastních fotek a videí a také přípravu materiálu v dvojjazyčné verzi. Materiál je tak hned využitelný pro potřeby Evropského regionu,“ uvedl radní Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje Martin Hyský. Do soutěže bylo přijato pět příspěvků.
 

 
 

Úkolem a zadáním bylo představit skryté krásy evropského regionu čítajícího sedm spolupracujících krajů České republiky, Bavorska a Rakouska. Výstup byl definován jako poznávací, max. týdenní cesta volně tematicky zaměřená, ale zahrnující zajímavé destinace vč. předběžné cenové kalkulace pro 15 výletníků. Do finále resp. do mezinárodního kola soutěže postoupí tři nejlepší projekty z kola regionálního. V případě Kraje Vysočina tedy v tomto pořadí:

 

1.  místo: Obchodní akademie, Střední zdravotnická škola, Střední odborná škola služeb a Jazyková škola s právem státní jazykové zkouška Jihlava s projektem Jeden den nestačí

2.  místo: Gymnázium Vincence Makovského se sportovními třídami Nové Město na Moravě s projektem DUVL Trip

3. místo: Gymnázium Chotěboř s projektem Poznejme spolu krásy ERDV

Gymnázium a SOŠ Moravské Budějovice s projektem Krásy v srdci Evropy aneb břehy Vltavy a Dunaje

 

Vítězný projekt jihlavské střední školy byl skupinou 12 autorů připraven jako film plný nápadů na zastavení, kulinářských překvapení. Při jeho přípravě najeli autoři během jednoho dne 660 km. Vtipně kombinovali výletní místa s recepturami tradičních pokrmů. Ceny vítězným týmům předali radní Kraje Vysočina Martin Hyský a náměstek hejtmana Kraje Vysočina Vladimír Novotný.


Všechny oceněné projekty postupují do mezinárodního kola soutěže Evropského regionu Dunaj – Vltava. Výsledky budou vyhlášeny 14. června 2016 opět v sídle Kraje Vysočina v Jihlavě.

 

ERDV

  •  tisk@kr-vysocina.cz

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 25.5.2016 / 25.5.2016

Počet návštěv: 5486
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek