Cesta: Titulní stránka > Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu


 

Jaro odstartuje opravy Podklášterského mostu v centru Třebíče

Most Třebíč
Ideálně v dubnu letošního roku by měla začít avizovaná rekonstrukce třebíčského mostu, který propojuje Žerotínovo náměstí s Komenského náměstím v centru Třebíče. Stávající most dlouhý bezmála 120 metrů čeká úplná demolice. Následovat bude vystavění nové mostní konstrukce přes řeku Jihlavu. „Během rekonstrukce dojde k rozšíření komunikace oproti stávajícímu stavu, bude provedeno nové odvodnění, rekonstrukce zábradlí a přeložky inženýrských sítí. Opravě samotné předcházela společná jednání s městem a památkáři,“ informoval náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast dopravy a majetku Libor Joukl.
 

 
 

Na novém Podklášterském mostu ze železobetonu budou podle projektu tři jízdní pruhy usnadňující odbočení vlevo k náměstí. Pro chodce budou k dispozici dva chodníky vedené po obou jeho stranách, jejichž existence má zvýšit bezpečnost pěších. „Změny nivelity mostu nejsou výrazné, jde pouze o 50 cm. Jsou dány technickým řešením stavby, její konec výškově naváže na stávající komunikaci. Opravovat se budou také přilehlé zpevněné plochy a směrem na Žerotínovo náměstí budou přidány také nové opěrné zdi,“ upřesnil Libor Joukl.

Součástí projektu je také úprava křižovatky II/351 s ulicí Jihlavská brána po křižovatku I/23. Ta má zajistit především zvýšení průjezdnosti světelné křižovatky s ulicí Jihlavská a Vítězslava Nezvala úpravou do průsečné křižovatky typu X a rozšíření autobusových zastávek.

Současný Podklášterský most přes řeku Jihlavu v Třebíči byl postaven v roce 1930. Původní projekt počítal s jeho životností 100 let. Kraj Vysočina přistoupil ke generální rekonstrukci zejména z důvodu špatného stavebně technického stavu mostu a nevyhovujícího šířkového uspořádání komunikace na něm. Most patří ke klíčovým komunikacím ve městě. Jeho současný stav odpovídá enormnímu dopravnímu zatížení, i proto je třeba začít s rekonstrukcí co nejdříve.

Stavební práce musí být vyhotoveny během jedné stavební sezóny. Rekonstruovat se začne pravděpodobně letos v dubnu, práce potrvají do konce roku 2016 s nutností úplné uzávěry mostu. Kraj Vysočina momentálně vypsal veřejnou zakázku na dodavatele stavby.


Most v TR

  • Kateřina Kadlecová, tiskové oddělení
    Krajský úřad Kraje Vysočina
 
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 9.2.2016 / 9.2.2016

Počet návštěv: 5998
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu, 20/22, Rue du Commerce, 1000 Brusel Ixelles, Belgie, e-mail: info@vysocina.eu
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek