Další informace

 
 

Doporučujeme

Naše bannery a ikonky pro vaše stránky:
  • Odkaz na zřizovatele
  • Fond Vysočiny
 
 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro příspěvkové organizace > Právní předpisy kraje


 

IQpark: Interaktivní, zábavná a vzdělávací výstava pro celou rodinu

ilustrační foto
Znáte rychlost své reakce, sílu svého stisku? Umíte vyluštit zvukové pexeso nebo provést kuličku složitým labyrintem? Už jste někdy viděli kompletní otisk svého těla nebo měli možnost si vyzkoušet Braillovo písmo? To je jen malá část toho, co nabízí výstava POZNÁVEJ SE!, která bude k vidění v JIHLAVĚ v Domě kultury odborů na Tolstého ulici do konce října. Od 4. listopadu ji pak bude možno navštívit ve Žďáře nad Sázavou v budově bývalé MŠ u hlavní pošty – Husova 9.
 

 
 

Exponáty pocházejí z libereckého zábavně - naučného centra iQpark. Putovní výstava je kombinací hry, zábavy i poučení a zahrnuje přes padesát interaktivních exponátů, které jsou určené k vyzkoušení, k vyřešení nebo k soutěžení, takže platí heslo DOTÝKAT SE EXPONÁTŮ PŘIKÁZÁNO! Expozice však není jen hravá a zábavná, ale i poučná a naučná.

 

Můžete si ověřit, jak fungují lidské smysly - i to, jak nás někdy klamou, zjistit nejrůznější údaje týkající se lidského těla.

K vyzkoušení jsou zde připraveny i chůdy, pedalo, kladina. Změřit si můžete např. frekvenční rozsah svého sluchu, hlasitost výkřiku, sílu stisku ruky, hloubku předklonu, elektrický odpor svého těla i rychlost své reakce. Prostor zde mají také různé hlavolamy, kvízy, optické a jiné klamy. Máte-li chuť vyzkoušet si šikovnost, ověřit některé své znalosti, schopnosti a dovednosti, navštivte interaktivní putovní výstavu iQparku Liberec v Jihlavě nebo Žďáře.

 

Naučná výstava POZNÁVEJ SE! je určena malým i velkým návštěvníkům, s povděkem ji přivítají především školy. .

Návštěvní doba (včetně svátků) je denně od 8:00 do 18:00 hodin. Výstavu pořádá Žďárský průvodce ve spolupráci s iQparkem Liberec.

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • IQpark: Interaktivní, zábavná a vzdělávací výstava pro celou rodinu
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 22.10.2010 / 22.10.2010

Počet návštěv: 27361
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek