Cesta: Titulní stránka > Jan Tourek - radní Kraje Vysočina > Tiskové zprávy


 

Intervenční centrum Vysočina se už 15 let věnuje domácímu násilí

Intervenční centrum Vysočina se už 15 let věnuje domácímu násilí
Své výročí oslavilo odbornou multidisciplinární konferencí, kterou hostil Krajský úřad. Z jednotlivých příspěvků byl patrný obrovský posun ve vnímání domácího násilí a to nejenom z pohledu široké veřejnosti ale i té odborné. „Intervenčnímu centru děkuji za vybudování velice profesionálního multidisciplinárního týmu, který se na řešení případů domácího násilí podílí. Jde o velice citlivé téma, ale my před ním nechceme zavírat oči. Chceme i nadále pracovat na osvětě tohoto tématu a především na prevenci,“ vyjádřil poděkování zaměstnancům Intervenčního centra radní pro oblast sociálních věcí Jan Tourek, který převzal nad konferencí záštitu.
 

 
 

Z jednotlivých příspěvků byla patrná velice úzká spolupráce mezi intervenčním centrem, Policií ČR, Státním zastupitelstvím a OSPOD. „Nebylo tomu tak vždycky, začínali jsme od nuly. O to více mě těší současný stav,“ sdělila ke spolupráci Jana Volná, která ve vedení Intervenčního centra stojí celých 15 let. V diskusním panelu týkajícího se spolupráce kromě Jany Volné a dalších zaměstnankyň intervenčního centra hovořili Radek Vochyán z Krajského ředitelství policie a státní zástupce Krajského státního zastupitelství Jan Fichtner. Ve druhé části konference se slova ujal etoped a psychoterapeut Zdeněk Martínek, který hovořit o dětech, které v prostředí s domácím násilím vyrůstají nebo jsou přímo obětí násilí.  Uvedl, že dítě je v této situaci naprosto bezmocné, o to více je nutné hájit jeho zájmy a poskytnout mu potřebnou podporu.

 

Intervenční centrum Vysočina provozuje krajská příspěvková organizace Psychocentrum - manželská a rodinná poradna Kraje Vysočina. Posláním intervenčního centra je pomoc těm, kterým ubližuje někdo blízký, tzn. obětem domácího násilí. Konzultaci je možné uskutečnit osobně, prostřednictvím telefonu nebo přes Skype. Pomoc je bezplatná. Je možné vystupovat anonymně.Potřebné kontakty jsou k dispozici zde: www.intervencni-centrum.cz/kontakt.

konference intervenčního centrakonference intervenčního centra
  • Stanislava Holbová, odbor sociálních věcí
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz 
 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 9.6.2022 / 9.6.2022

Počet návštěv: 389
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies