Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2016 > Červenec


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 
 

INTERREG V-A Rakousko – Česká republika: podpora prvním přeshraničním projektům

Interreg
Koncem června se v Rakvicích na jižní Moravě uskutečnil 2. Monitorovací výbor programu přeshraniční spolupráce INTERREG V-A Rakousko – Česká republika. Na programu měl mimo jiné také výběr prvních projektů k podpoře z Evropského fondu pro regionální rozvoj, které byly předloženy do březnové výzvy. V programu přeshraniční spolupráce, ve kterém je kromě Kraje Vysočina zapojený také Jihomoravský kraj, Jihočeský kraj, Horní a Dolní Rakousko a Vídeň, se ucházelo o podporu 29 projektů.
 

 
 

Na jednání bylo podpořeno 16 z nich. Do pěti ze schválených projektů jsou zapojeny i organizace z Vysočiny, z toho 3 ve funkci vedoucího partnera. „Tyto organizace budou realizovat aktivity v oblasti vědy a výzkumu, vzdělávání, ekologických inovací a institucionální spolupráce“, uvedl Martin Hyský, radní pro oblast regionálního rozvoje a územního plánování.


Program spolupráce mezi Rakouskem a Českou republikou se v období 2014-2020 koncentruje na čtyři prioritní osy. V prioritní ose 1 zaměřené na posílení výzkumu, technického rozvoje a inovací bylo podpořeno celkem šest projektů, které v regionu významně přispějí k rozvoji přeshraniční spolupráce v oblasti vědy a výzkumu. V oblasti životního prostředí a zdrojů se budou v následujících letech realizovat čtyři projekty. Zrovna tak čtyři projekty přispějí k rozvoji lidských zdrojů a dva projekty si kladou za cíl vytvořit a posílit udržitelné sítě a zlepšit institucionální spolupráci.


Lhůta pro podávání žádostí ve druhé výzvě programu končí 22. září 2016. O projektech podaných v této výzvě se bude rozhodovat na dalším zasedání Monitorovacího výboru v lednu 2017. Projektové záměry je vhodné konzultovat s příslušnými regionálními subjekty jednotlivých partnerů projektu. Kontakty na konzultační místa regionálních subjektů spolu s potřebnými informacemi o programu naleznete na www.at-cz.eu

Interreg
  • Iveta Fryšová, odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: frysova.i@kr-vysocina.cz
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • INTERREG V-A Rakousko – Česká republika: Výzva k předkládání projektů
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 7.7.2016 / 7.7.2016

Počet návštěv: 3384
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek