Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2014 > Srpen


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 
 

Internet v Telči se konal už popatnácté

Internet v Telči se konal už popatnácté
Odborný seminář k informačním technologiím se stal již nedílnou součástí letní Telče. Letošní patnáctý ročník uspořádal Kraj Vysočina ve spolupráci s regionálními firmami z oblasti informačních a komunikačních technologií ve středu 6. srpna. Setkání v Telči k novinkám v oblasti síťových technologií a metod výstavby regionálních i městských sítí se zúčastnila téměř stovka odborníků z řad obcí, měst, krajů, firem i centrálních orgánů České republiky.
 

 
 

Přítomné na Vysočině přivítal i hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. „Vysočina patří dlouhodobě v našem státě k lídrům v informačních a komunikačních technologiích. Naše síť Rowanet se stala inspirací už pro tři kraje. Na základě Memoranda mezi Asociací krajů ČR, Sdružením měst a obcí ČR a Ministerstvem vnitra ČR vznikl na Vysočině i vývoj Registru sítí veřejné správy, který byl v nedávné době spuštěn,“ přiblížil některé aktivity Kraje Vysočina v informatice hejtman Jiří Běhounek.

 

Registr datových sítí veřejné správy slouží pro evidenci existujících a plánovaných datových sítí a připojení. Registr vytváří platformu pro výměnu informací vedoucích k zajištění společného koordinovaného postupu při výstavbě, užívání, inovaci a dalším rozvoji neveřejných telekomunikačních sítí subjektů veřejné správy a pomůže tak efektivně využívat veřejných rozpočtů.

 

Internet v Telči vznikl před patnácti lety při přípravě festivalu Prázdniny v Telči. Mimo odborné setkání s sebou díky partnerům přináší do Telče po dobu konání festivalu IT infrastrukturu založenou na nejmodernějších technologiích. Návštěvnicí si mohou díky WiFi hotspotu na náměstí rezervovat vstupenky on-line, kdykoliv prohlédnou elektronickou podobu Zpravodaje nebo shlédnout čerstvé fotografie. A pro ty, kteří v Telči být nemohou, jsou připraveny on-line přenosy z koncertů i kocouřích scén.

 

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 8.8.2014 / 8.8.2014

Počet návštěv: 4297
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek