Cesta: Titulní stránka > Servis pro


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Internet v Telči 2008

Internet v Telči
I tento rok měli zájemci možnost navštívit akci s názvem „Internet v Telči“. Ta se konala tento pátek 1. srpna tradičně v rámci folkového festivalu „Prázdniny v Telči“. Pro všechny návštěvníky byly připraveny zajímavé přednášky i praktické ukázky z oblasti informačních a komunikačních technologií. Přednášek se v průběhu dne zúčastnilo asi 40 zájemců.
 

 
 
Projekt byl organizován jménem kraje Vysočina, města Telče a komerčních partnerů pod vedením firmy OptoNet Communication, spol. s r.o. Záštitu nad akcí převzali Jaroslav Hulák radní kraje Vysočina pro oblast informačních technologií a Roman Fabeš starosta Telče.

Cílem celého projektu bylo seznámit zástupce samospráv kraje Vysočina i jejich kolegy informatiky s několika zajímavými tématy jako například konkrétní komunikační záměry v regionu, IP telefonie, obrazové přenosy formou on-line broadcastingu a další. Pro přítomné byly připraveny informace o Regionálním operačním programu, Integrovaném operačním programu a možnostech otevřených sítí. K odbornějším tématům patřily například přednášky věnované datovým úložištím.

Kromě představení samotných projektů byly součástí celodenního programu i ukázky vybraných technologií, které provázejí realizaci a následné využití síťových projektů v našem kraji.

Akce se konala díky vstřícnosti stavební fakulty ČVUT ve zmodernizovaném objektu v bezprostřední blízkosti telčského zámku. Setkání slavnostně zahájili hejtman kraje Vysočina Miloš Vystrčil, který zavzpomínal na historii akce a konstatoval, že jsou myšlenky, u jejichž zrodu člověk ani netuší, jakým životem budou žít – což je případ akce Internet v Telči, která se dostala na úroveň, o které se organizátorům v počátcích ani nesnilo.„Zavedení elektronické komunikace v kraji Vysočina je bezesporu cestou správnou.“

Návštěvníky přivítal i radní kraje Vysočina za oblast informačních technologií Jaroslav Hulák a starosta Telče Roman Fabeš. „Vysočina je zvláštní kraj – snažíme se mj. o maximální otevřenost ohledně věcí, které probíráme a k tomu právě slouží rozvoj informačních a komunikačních technologií,“ řekl Jaroslav Hulák a současně upozornil na komplexní zprávu o činnosti kraje za poslední 4 roky, která potvrzuje, že nastoupený směr rozvoje kraje Vysočina je směr správný.
Roman Fabeš při svém projevu vtipně poznamenal, že vládu nad městem by měl v těchto dnech předat spíše Milanu Kolářovi, který je šéfem Prázdnin v Telči, zároveň pozval všechny účastníky k návštěvě města. Upozornil, že akce Internet v Telči vykazuje efekt „sněhové koule“, kdy se na kvalitní základ nabaluje spousta dalších dobrých věcí. Nakonec poděkoval ČVUT Praha za poskytnutí konferenčních prostor. Jménem organizátorů přivítali účastníky Petr Pavlinec z odboru informatiky KrÚ a Petr Vejmělek z firmy OptoNet.

Mezi zúčastněnými byli zejména zástupci samospráv kraje Vysočina, odborníci z oblasti informačních technologií i představitelé několika komerčních subjektů. Akce byla kladně hodnocena zejména co se týče odbornosti a obsahové náplně přednášek. Záznam ze slavnostního zahájení i několika přednášek je možné shlédnout online na adrese www.kr-vysocina.cz/tv - sekce „Poslední přenosy - Internet v Telči 2008“.

Kompletní soubor přednášek [ZIP, 46 MB]


 • Eva Neuwirthová, odbor sekretariátu hejtmana
  Krajský úřad kraje Vysočina
  tel.: 724 650 161, e-mail: neuwirthova.e@kr-vysocina.cz
 
 
Zodpovídá: Ing. Táňa Mrázková
Vytvořeno / změněno: 8.8.2008 / 8.8.2008
Informace vyžadují kontrolu

Počet návštěv: 39673
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • ZlatáJeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • CzechPoint
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek