Tématické odkazy

  • Mladá univerzita
  • Kancelář kraje Vysočina v Bruselu
  • Dolní Rakousko
  • Euroskop
 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Zahraniční vztahy


 

Instalatéři Střední školy stavební Jihlava na zkušené ve Francii

Instalatéři ve Francii
Čtrnáctidenní stáž ve Francii absolvovali na přelomu listopadu a prosince žáci 2. a 3. ročníku oboru Instalatér Střední školy stavební Jihlava. V rámci projektu Erasmus+ sbíralo sedm žáků za podpory učitele všeobecných předmětů Tomáše Kučery a mistra odborného výcviku Luboše Jakubů zkušenosti v partnerské škole CFA BTP Aube na okraji historického města Troyes.
 

 
 

Za dva týdny načerpali žáci množství odborných i všeobecných znalostí souvisejících s hlavním tématem stáže – instalací umyvadla a bojleru a prací s mědí. V prvním týdnu pracovali ve francouzsko-českých dvojicích a výuku v dílnách doplňovali zajímavými exkurzemi, návštěvami památek a sportem. „Seznámili jsme se se stavbou a provozem parku větrných elektráren poblíž Point-Sainte-Marie. „Zúčastnili jsme se regionálního turnaje učňovských středisek v malé kopané a navštívili jsme vinné sklepy Chaeurlin-Dangin,“ uvedl učitel Tomáš Kučera s tím, že významným bodem programu byla návštěva Paříže, kde viděli Monu Lisu v Louvru, Champs Elysées, Vítězný oblouk a z vrcholu Eiffelovy věže hlavní město Francie z výšky.


Druhý týden patřil už samostatné práci učňů, kteří nabírali zkušenosti při výrobě modelu Eiffelovy věže z měděných trubek podle výkresu a návrhu instalatérského mistra Bruna Leconte. Stejně jako v prvním týdnu hosté z Česka absolvovali několik dalších zajímavých exkurzí v okolí města Troyes. „Účastníci byli s dvoutýdenní stáží vesměs spokojeni a načerpali mnoho zkušeností, které se jim můžou v pracovním i v osobním životě v budoucnu hodit,“ uzavřel Tomáš Kučera.


Spolupráce těchto škol funguje od roku 2010. Společně vstoupily už do několika navazujících projektů, v rámci kterých několik skupin žáků různých oborů ze SŠ stavební Jihlava absolvovalo dvoutýdenní stáž ve Francii. Do Jihlavy naopak jezdí hlavně francouzští učni oboru Truhlář, kteří se u nás seznamují s uměleckým truhlářstvím. Naposledy takto navštívili Vysočinu letos na jaře.


V oblasti školství funguje na území Kraje Vysočina dobrá spolupráce mezi mnoha středními školami. Nejstarší partnerství trvá od roku 1972, a to mezi Gymnáziem Bystřice nad Pernštejnem a Gymnáziem Julia Mottelera v Crimmitschau. Naopak nejnovější partnerství bylo navázáno v roce 2013 mezi Gymnáziem Třebíč a St. Leonhard Gymnasium v Aachen.

Mimořádně úspěšná spolupráce probíhá mezi Gymnáziem Jihlava a Gymnáziem Mikoláše Koperníka ve Weissenhornu. Další školou, která je v oblasti zahraniční spolupráce velice aktivní, je Obchodní akademie, Střední zdravotnická škola a Střední odborná škola služeb a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Jihlava s Fachschule für Gesundheits- und Krankenpflege v Mutlangenu. Tuto spolupráci opakovaně finančně podporuje Česko-německý fond budoucnosti v Praze a také Nemocnice ve Schwäbisch Gmünd. K nejvýznamnějším aktivitám patří například vzájemné stáže a také dvoudenní Soutěž první pomoci v Mladých Bříštích v Kraji Vysočina.


  • tisk@kr-vysocina.cz
  • Zpráva zpracována na základě podkladů Tomáše Kučery ze Střední školy stavební Jihlava
  • Foto: Střední škola stavební Jihlava
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Instalatéři Střední školy stavební Jihlava na zkušené ve Francii
 

Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 7.12.2016 / 7.12.2016

Počet návštěv: 2018
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek