Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku

Související témata

 
 
 

Inspirujte se novou aplikací Cyklovýlety po Vysočině a objevujte krásy Vysočiny z kola

Nová aplikace Cyklovýlety na Vysočině
Zbrusu nová aplikace Cyklovýlety po Vysočině dává čtyřicet tipů na cyklovýlety po Kraji Vysočina. Jednotlivé trasy jsou rozděleny po okresech a u každého z výletů najdou milovníci cykloturistiky popis, vzdálenost, doporučení na typ kola, jaká bude náročnost trasy a aplikace připojuje i kontakty na turistická informační centra. Novinku připravil cyklokoordinátor Kraje Vysočina Petr Stejskal ve spolupráci s krajskou příspěvkovou organizací Vysočina Tourism. „Představíme ji tento víkend na veletrhu For Bikes v pražských Letňanech,“ informuje náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů Jana Fischerová.
 

 
 

Malebná krajina Vysočiny je protkána hustou sítí značených cykloturistických tras, které poskytují neopakovatelné zážitky jak milovníkům přírody, tak zájemcům o unikátní památky. „Každý výlet je samozřejmě zakreslený v mapě, která značí další turistické zajímavosti v okolí,“ vysvětluje ředitel krajské příspěvkové organizace Vysočina Tourism Tomáš Čihák.


Trasy, které nová aplikace doporučuje, vedou po lesních cestách, málo frekventovaných silničkách, údolími, okolím vodních nádrží nebo po hrázích rybníků. Zdatnější sportovci dají přednost náročnějším terénům Žďárských a Jihlavských vrchů, rodiny s dětmi využijí trasy vedené údolími a po mírnějších táhlých svazích s nádhernými výhledy. „Cyklisté se seznámí s chráněnými územími a památkami lidového stavitelství, navštíví půvabná městečka s řadou stavebních památek, objeví místa spjatá s významnými osobnostmi a každý se může potěšit pohledem na krajinu z romantických vyhlídek nebo několika rozhleden,“ pochvaluje si možnosti nové mobilní aplikace Cyklovýlety po Vysočině náměstkyně Jana Fischerová a doplňuje, že aplikace je elektronickou verzí krajské tištěné brožury Cyklovýlety po Vysočině.


Samotná aplikace funguje na Androidu a iOS jen několik hodin. „Záměrně jsme ji spustili těšně před veletrhem For Bikes, který od pátku 31. března do neděle 2. dubna hostí pražské Letňany a kde také chceme turisticky velmi zajímavou nabídku představit a dát o ni vědět,“ vysvětluje krajský cyklokoordinátor Petr Stejskal.Kde aplikace stáhnete?

Stáhnout v App Store                

  QR_Vysocina_iOSapp store ceskyStáhnout na Google Play

google-play-badge

QRgenerator
Veletrh For Bikes

Největší cyklistický veletrh ve střední Evropě, veletrhu jízdních kol FOR BIKES, který pomyslně otevírá sezonu milovníkům jízdy na kole, vyznavačům aktivního odpočinku nebo alternativního způsobu dopravy. Po celé tři dny budou na výstavišti PVA EXPO PRAHA prezentovány nejen jízdní kola a cyklistické značky, ale i cyklistické doplňky, oblečení, cyklozájezdy i možnosti cykloturistiky v různých regionech České republiky. Organizace Vysočina Tourism tradičně láká návštěvníky k pobytu v našem kraji prostřednictvím různých materiálů týkajících se cykloturistiky na Vysočině a připomíná tradiční cykloakci Křížem krážem Vysočinou na kole, která se letos uskuteční v termínu 7. - 14. července 2017.


  • Monika Brothánková, odbor sekretariátu hejtmana, Krajský úřad Kraje Vysočina, e-mail: tisk@kr-vysocina.cz
  • Více informací Petr Stejskal, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu, Krajský úřad Kraje Vysočina, Klára Čechová, Vysočina Tourism
 
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 30.3.2017 / 30.3.2017

Počet návštěv: 8254
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek